UİBGenel Sekreter Yardımcısı Dr.Ayşe Mehtap Ekinci oldu

admin

Uludağ İhracatçıBirlikleri’nde (UİB) Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Türkiye Odalar ve BorsalarBirliği’nde (TOBB) Dış Ticaret Müdürü olarak çalışan Dr. Ayşe Mehtap Ekincigetirildi.

Kamu ve özel sektör ilesivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan Dr. Ayşe Mehtap Ekinci,1988 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezunolduktan sonra yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde MBA alanındatamamladı. ABD merkezli York Üniversitesi’nde uluslararası ticaret, finans,iletişim, halkla ilişkiler ve liderlik alanlarında doktorasını yapan Dr. AyşeMehtap Ekinci, iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Japonca biliyor.

İş hayatına özel sektördebilişim, tekstil ve gıda sektörlerinde yöneticilik yaparak başlayan Dr. AyşeMehtap Ekinci, sırasıyla Türkiye İş Bankası, Başbakanlık Dış TicaretMüsteşarlığı, Uludağ İhracatçı Birlikleri’nde görev almış olup, son olarak daTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Dış Ticaret Müdürü olarak görev yaptı.

Uluslararası İlişkiler,Dış Ticaret, Finans Yönetimi ve Medya İletişim alanlarında çalışmaları bulunanDr. Ayşe Mehtap Ekinci’nin, “Türkiye’de Ar-Ge Destekleri” konusunda yayınlanmışbir kitabı ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri de bulunuyor.

Dr. Ayşe Mehtap Ekincievli ve 3 çocuk annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Konfeksiyon sektörü 60 ay aranın ardından ihracatta zirveye çıktı

Moda Endüstrisinin en büyük sektörü Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon sektöründe 60 ay sonra gelen ihracat şampiyonluğunun gururu yaşanıyor. Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, Ağustos ayında yaptığı 1 milyar 546 milyon dolarlık ihracatla en fazla ihracat gerçekleştiren sektör oldu. Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü böylelikle 60 ay aranın ardından zirvenin sahibi oldu. […]

Subscribe US Now

Betboo