UİB ihracatı ekim ayında 2,9 milyar dolar oldu

admin

OİB’in ihracatı ekim ayında 2,5 milyar dolar

Ekim ayında 2,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB), geriye dönük 12 aylık performansı ise 27,2 milyar dolar olarak açıklandı.

Tekstil ihracatı ekimde 109 milyon dolar

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği de (UTİB), ekim ayında 109,1 milyon dolarlık ihracata imza attı. UTİB’in geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracatı ise 1,2 milyar dolar olarak gerçekleştirdi.

UHKİB’den ekimde 61,8 milyon dolarlık ihracat

Ekim ayında 61,8 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Uludağ Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB) ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,73 arttı. UHKİB’in geriye dönük 12 aylık ihracatı ise yüzde 7,28 artışla, 674 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşti.

UMSMİB’in ihracatı ekimde 13,8 milyon dolar

Ekim ayında 13,8 milyon dolar ihracat yapan Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), geriye dönük 12 aylık dönemde ise 163,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

UYMSİB’den ekimde 9,8 milyon dolar ihracat

Ekim ayında yüzde 9,34 artışla 9,8 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), geriye dönük 12 aylık dönemde ise ihracatını yüzde 4,18 oranında artırarak 133,4 milyon dolar seviyelerinde dış satışa imza attı.

 Öte yandan UİB üzerinden ihracat kaydı yapılan ve ‘diğer’ başlığı altında listelenen sektörlerin ekim ayı ihracatı ise, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,79 oranında artışla 220,3 milyon dolar olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

227 adet Citymood otobüs Roma yollarında

Türkiye’de yer alan fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunan Karsan, başta Avrupa olmak üzere ihracat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu doğrultuda Karsan, yüzde 28,6 hissesine sahip olduğu Industria Italiana Autobus SpA (IIA) ortaklığı ile ürettiği Menarinibus Citymood marka otobüslerden Roma Büyükşehir Belediyesi’ne 227 adet teslim etti. 10 […]

Subscribe US Now