Uganda’dan Aktif’e yatırım çağrısı

kobipostasi

0-2Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Uganda Sanayi ve Ticaret Bakanı Amelia Anne Kyambadde, TUSKON’a bağlı Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

OSTİM merkezli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Tolga Bülent Erdoğan, Ugandalı Bakan Kyambadde’nin, ülkelerindeki yatırım alanları ve avantajları konusunda bilgi verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Uganda Sanayi ve Ticaret Bakanı Kyambadde, ülkelerinde ana ihracat kaleminin kahve, çay ve pamuk olduğunu ifade etti. İthalatlarının başında ise Türk tekstil ürünleri ile birlikte demir çelik endüstrisi olduğunu paylaştı. Uganda Bakanı, ülkelerindeki yatırım fırsatları konusunda da bizleri bilgilendirerek, Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği olarak üyelerimizi Uganda’da yatırıma davet etti.”

Uganda Cumhuriyeti Büyükelçisi Johnson Agara Olwa’inin de yer aldığı yemekte, Büyükelçi’nin Uganda hakkında Aktif yönetimine bilgi verdiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bulundukları coğrafyada komşu ülkeler ile vizesiz geçiş imkanlarının olduğunu belirten büyükelçi, komşu ülkelerle olan ticaretlerinde vergi uygulanmadığı bilgisini de bizlere aktardı. Afrika’nın doğru bir yatırım noktası olduğunu dile getiren Büyükelçi Olwa’yı Aktif olarak bu olanakların sunumu için “Ülke Tanıtım Günleri”mize davet ettik.”

Kasım ayı içerisinde ülke tanıtım programlarını Uganda’ya ayırdıklarını belirten Tolga Bülent Erdoğan, bu ülke ile ilgilenen üyelerine Uganda’daki iş olanaklarını anlatacaklarını, ardından ise Uganda’ya bir iş gezisi planladıklarını kaydetti.

Erdoğan, yemek sonrası Aktif Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar’ın Uganda Bakanı Kyambadde’ye ebru bir eser hediye ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ömer Koç’un özel ziyareti

Aydın’ın Karacasu ilçesindeki Afrodisyas Antik Kenti’nin keşfediliş hikayesi oldukça ilginçtir. Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler bu hikayenin başkahramanıdır. Yıl, 1958, aylardan Eylül… Zamanın Başbakanı Adnan Menderes,Türkiye’nin en büyük barajlarından Kemer Barajı’nı hizmete açacaktır. Haberi alan Hayat Dergisi, muhabiri olan Ara Güler’i apar topar Aydın’a yollar. Validen bir araba ve bir […]

Subscribe US Now

Betboo