Ucuz tatilin püf noktaları

admin

Tatile gitmeden önce bilmeniz gerekenler

İşte ucuz tatilin püf noktaları:

İnternetteki fırsatlar erken rezervasyonu aratmıyor: Tatil rezervasyonunu online siteler üzerinden yapın. İnternette her şeyi rahatlıkla inceleyip, tüm detayları okumak ve gerekiyorsa aynı otele pek çok farklı siteden ulaşmak mümkün.

Fırsat siteleri aracılığıyla odalarını satan oteller ya da online satış yapan acentaların son dakika indirimleri, çoğu zaman erken rezervasyon dönemini aratmaz.

Mutlaka karşılaştırma yapılmalı: Oteller acentalarla ayrı ayrı anlaşma yaptıklarından, otel fiyatları acentalar arasında farklılık gösterebilir. Karşılaştırma sitelerini kullanarak acentalar arasında en uyun fiyatı vereni bulmak mümkün. Ayrıca, oteller de online rezervasyon yaptığından acenta fiyatı ile otelin kendi fiyatı da mutlaka kıyaslanmalı.

Para iadesi veren siteleri kullanın: Son yıllarda Avantajix.com gibi para iadeli alışveriş siteleri online tatil satın alan alışveriş profesyonellerinin olmazsa olmazı haline geldi. Yurt içi ya da yurt dışı tatil satın alacağınız siteye bu siteler üzerinden gitmeniz, yüzde 10’lara varan ekstra nakit para kazanma imkanı sağlayacaktır. Kazanacağınız nakit parayla tatilinizi uzatma ya da bir üst sınıf otelde tatil yapma olanağı bulabilirsiniz.

Ulaşım dahil seçeneklerini tercih edilmeli: Seyahat acentası, ulaşım dahil seçeneği sunuyorsa mutlaka değerlendirin. Hele tatil planlamanız son dakikaya kaldıysa ve havayolu ile gitmek zorundaysanız, özellikle ulaşım dahil seçenekleri üzerinde durun. Aynı otele bir başka acenta daha düşük fiyat verse de muhtemel ulaşım masraflarınızı da hesaplayarak, tercihinizi otel+ulaşım toplam rakamı üzerinden yapın.

Yabancı siteler de araştırılmalı: İnternette artık yerli-yabancı kavramı kalmadı, Online tatil rezervasyonu yapabileceğiniz yabancı siteler de var. Bunların çoğunluğu Türkçe yayın yaparak, Türk otelleri için çok rekabetçi fiyatlar verebiliyorlar.

Resmi tatillerden uzak durun ya da bu dönemlerde yurt dışını düşünün: Yaz tatili için Temmuz – Ağustos ayları fiyatların en yüksek olduğu dönemdir. Bu aylarda yapılacak tatiller bütçeyi oldukça hırpalayabilir. Bu dönemlerin dışına çıkıldığında fiyatların ciddi bir şekilde düştüğünü göreceksiniz.

Ayrıca, hafta sonu ile birleşen resmi tatil günlerinden de uzak durun. Tatil izni zorunlu olarak bu dönemlere geliyorsa hele de vize sorununuz yoksa yurt dışı tatili de mutlaka araştırın. Özellikle Balkan ülkelerinin sahil kentlerinde yurt içindeki otellere nazaran çok daha uygun fiyatla tatil yapmanın mümkün olacağını göreceksiniz.

Kalabalık ailelere kiralık yazlık: Çok çocuklu aileleler için ucuz tatilin en kolay çözümü yazlık kiralamak. Profesyonel işletmeler tarafından kiralanan yazlıkların fiyatları otelleri aratmadığından, yazlık sahibi eş dostunuzdan bulundukları sitelerde araştırma yapmalarını isteyin ya da internet forumlarını deneyin. Mutlaka bütçenize uygun bir geri dönüş olacağını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

MÜSİAD’a sütçü başkan

İş dünyasının önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 24. Olağan Genel Kurulu, 3 Haziran’da yapılacak. Genel Kurul’da görev süresi dolan MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’ın yerine yeni başkan için seçim de yapılacak. Abdurrahman Kaan adı öne çıkıyor MÜSİAD Genel Kurulu yaklaşırken, kulislerde yeni başkan olarak, halen […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx