TUYED YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

admin

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin (TUYED) 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ramada İstanbul Taksim Otel’de gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Prof. Dr. Nüzhet Kahraman’ın yaptığı genel kurul toplantısında seçime tek listeyle girildi. Seçimlerin ardından yapılan toplantıda, yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımı belirlendi.

TUYED YENİ YÖNETİM VE DENETLEME KURULU ÜYELERİ

TUYED’in yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluştu: Musa Alioğlu, Hatice Ünal Bilen, Emin Demir, Mehmet Ali Doğan, Kerem Köfteoğlu, Murat Özbilgi ve Cem Polatoğlu. Yönetim kurulu yedek üyeleri ise Aykut Bakay, Sayime Başçı, Özlem Kapar Bayburs, Burak Coşan, Mehmet Güneli, Halil Öncü ve Gönül Yıldırım.

Denetleme kurulu asil ve yedek üyeleri ise şöyle belirlendi: Prof.Dr. Nüzhet Kahraman, Osman Nihat Aydoğan, İsmail Toksoy, Özlem Kasa, Gülay Yücel Sarıkaya, Cazibe Ulutaş.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

TUYED Genel Kurulu sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Kerem Köfteoğlu’nun yeniden dernek başkanı olmasına karar verildi. Hatice Ünal Bilen ve Cem Polatoğlu başkan yardımcılığına seçilirken, Musa Alioğlu ise genel sekreterliğe getirildi. TUYED’in saymanlığını Mehmet Ali Doğan, Antalya temsilciliğini Emin Demir, yeni medya koordinatörlüğü de Murat Özbilgi üstlendi.

“AR-GE BÖLÜMÜNÜ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu, oylama sonrası derneğin önceki başkanları Prof.Dr. Nüzhet Kahraman ve Hasan Arslan’a yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.
Yeni dönemde turizm bölgelerinde örgütlenip Ar-Ge bölümünü güçlendireceklerini vurgulayan Köfteoğlu şöyle konuştu: “Prof. Dr. Nazmi Kozak başkanlığındaki Ar-Ge bölümü, sektörün ihtiyaç duyduğu araştırmaları yapacak. Düzenli hazırlanacak raporları haberlerimizle destekleyip kamuoyu ile paylaşacağız. Sektörün bilgi birikimini de çok önemsiyoruz. Bu yüzden birikime sahip, ‘turizmin belleği’ olarak kabul edilen kişilerden bir danışma kurulu oluşturacağız. Kurul üyelerini titri değil, fikri olan deneyimli kişiler arasından seçeceğiz.”


TUYED Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kerem Köfteoğlu’nun yeniden seçildi. Hatice Ünal Bilen ve Cem Polatoğlu başkan yardımcılığına, Musa Alioğlu ise genel sekreterliğe getirildi. TUYED’in saymanlığını KOBİ Postası kurucusu Mehmet Ali Doğan, Antalya temsilciliğini Emin Demir, yeni medya koordinatörlüğü de Murat Özbilgi üstlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Duravit Küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekiyor

15 Mayıs Dünya İklim Günü… Hükümetler arası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) 6. Değerlendirme Raporu’nun ortaya koyduğu bilgilere göre küresel hava sıcaklıkları artarken, kutup bölgelerinde buzlar hızla eriyor ve ortalama deniz seviyelerinde yükselme gözleniyor. Gelişmiş ülkeler sera gazı emisyonlarını azaltma konusunda çalışmalarını hızlandırmazsa 2100 yılına kadar küresel sıcaklığın 4 derece artabileceği ön […]

Subscribe US Now