TÜYAP SAMSUN 5. TARIM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

admin

İş Görüşmeleri, Ön Anlaşmalar ve Gerçekleşen Satın Almalar

Artvin’den Sinop’a, Yozgat’tan İzmir’e kadar Karadeniz ve İç Anadolu’da 30’un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı’nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri, katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetler hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdu. Fuar süresince önemli satın almalar gerçekleştirildi. Fuar sektör temsilcileri başta olmak üzere ziyaret eden çiftçilerden katılımcı firmalara birçok kesimin memnuniyetini kazandı.

Bölgenin İhracatı Canlanacak

Samsun 5. Tarım Fuarı, 10 ülkeden yaklaşık 70’e aşkın alım heyeti ağırladı Fuar yoğun ikili iş görüşmeleri ile ihracata yön verecek işleyen sağladı. Cezayir, Irak, Lübnan, Sudan, Umman, Gürcistan, Romanya ve İtalya ‘ dan fuara gelen ziyaretçiler; enerji dönüşüm sistemleri, danışmanlık hizmetleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, hayvancılık makine ve ekipmanı, traktör, zirai ilaçları, seracılık, tohum-fide, sistem sistemleri, hırdavat tesisleri ile birlikte görüşmeler ve satın almalar geçekleştirildi.

Fuarın Onur Konuğu: Vezirköprü

25 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında Samsun’da bulunan 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda, Vezirköprü ilçesi bu yıl fuarın ‘Onur Konuğu’ ‘oldu. Fuarda Vezirköprü tarımsal ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra sıra Vezirköprü’ye özgü ikramlar da ziyaretçilere tattırıldı.Fuarda ayrıca Vezirköprü Tarım Paneli de gerçekleştirilerek Samsun’da Kenevir Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler ziyaretçilere sunuldu.

Etkinliklere Yoğun İlgi

Fuar’da tarım sektörüne bağlı konferansların da yer aldığı alanında uzman akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcileri bölge için önem arz eden toplantı seminerleri verdi. Samsun’da Kenevir Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Önerileri, Arıların ilginç Yaşamı, Süt Hijyeni ve Peynir, Ziraat Odaları İşleme ve Faaliyet Alanları, Fındıkta Bitki Besleme ve Zararlı Mücadelesi gibi yönetimini yaptı.

Ziyaretçilerin memnun bir şekilde ayrıldığı fuar, gelecek yıl 9 – 13 Eylül 2020 tarihinde ziyaretçilerini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Generali, Forbes'a göre en iyi küresel sigorta grubu

Dünyanın en prestijli ekonomi ve iş dünyası dergileri arasında gösterilen Forbes dergisi; 50 ülkede 15 bin görüşme gerçekleştirilerek yaptırdığı “Dünyanın En iyi Şirketleri” araştırması sonucunda en iyi 250 şirketi belirledi. Pazar ve tüketici analizleri alanında lider şirketlerden “Statista” işbirliğiyle gerçekleştirilen araştırma sonucunda ürün ve hizmet kalitesi, güvenilirlik, toplumsal davranış ve […]

Subscribe US Now

Betboo