TürkTraktör’ün 4T Atölyesi’nde Tarım ve Teknoloji deneyimi bir arada yaşandı

admin

Öğrenci-sanayi işbirliğini çeşitli projelerle destekleyen TürkTraktör, 6. THY Bursa Bilim Şenliği’nde TürkTraktör yetkilileri ve Bursa Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleriyle birlikte Teknolojik Tarım Atölyesi düzenledi.

Bursa’da TÜYAP Fuar Alanı’nda düzenlenen şenlikte bu sene Türkiye adına da bir ilk yaşandı ve 3.417 çocuğun aynı anda yaptığı bilimsel atölye çalışmalarıyla daha önce Avustralya’ya ait olan dünya rekoru Bursa’ya kazandırıldı. Şenliğe Teknolojik Tarım Atölyesi ile katılan TürkTraktör de, düzenlediği farklı etkinliklerle ziyaretçilerine tarım ve teknolojinin iç içe geçtiği benzersiz deneyimler yaşattı.

TürkTraktör 4T Atölyesi’nde ziyaretçileri, Meslek Lisesi öğrencileri konuk etti

Modern tarıma yön veren öncü çalışmalarıyla dikkat çeken TürkTraktör, Bursa Bilim Şenliği’nde öğrencilere ileri teknoloji ve modern tarımı bir arada deneyimleyebilecekleri 3 farklı atölyede düzenledi.

Atölye’de ilk olarak Ankara fabrikasında üretilen örnek bir traktör motoru üzerinden dizel motorların çalışma prensiplerine ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Ardından sektörde bir ilk olan ve çalışanların eğitimlerinde yararlanılan Sanal Gerçeklik (VR-Virtual Reality) gözlüğü ile benzersiz bir montaj deneyimi yaşatıldı.

Son atölyede ise öğrenciler, meslek lisesinde yetiştirilen çilek fidelerini saksılara diktiler ve çilek yetiştirme ile bakımı konusunda bilgi aldılar. Öğrenciler, toprakla buluşturdukları fideleri, atölyede yaşadıkları deneyiminin bir hatırası olarak yanlarında götürdüler. 6. Bursa Bilişim Şenliği boyunca TürkTraktör Teknolojik Tarım- 4T Atölyesi’ndeki aktivitelere yaklaşık 3.000 öğrenci katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BEE’O, AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’na katıldı

3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Pullman Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, bu yıl BEE’O’yu da ağırladı. Büyüme ve gelişme odaklı birçok kurum ve kuruluşa ev sahipliği yapan fuarda, BEE’O İTÜ Arı Teknokent’te Ar-Ge projesiyle geliştirdiği Türkiye’nin ilk ve tek yerli propolisini içeren, ilave yağ, […]

Subscribe US Now

Betboo