TÜRKİYE’NİN TRENDYOL’UNUN AVRUPA YOLCULUĞU BAŞLADI

KOBİ Postası

Türkiye’nin Trendyol’u Avrupa’daki tüketicilere ulaşmak için önemli bir adım atarak, en.trendyol.com internet sitesini hizmete açtı. Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, Trendyol’u yurtdışına taşımak ve ülkemiz ihracatına katkıda bulunmak için önemli bir adım attıklarını söyledi.

On binlerce işletmeyi Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerle buluşturan Trendyol, şimdi de Türk üreticileri Avrupa’daki tüketicilerle, kendi e-ticaret sitesi üzerinden bir araya getirmeye başladı. en.trendyol.com internet sitesiyle Türk markalarıyla Avrupalı müşteriler arasında e-ticaret köprüsü kuran Trendyol, Avrupa’da 27 ülkeden sipariş almaya başladı.

Avrupa’ya açılmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, “Ülkemizin Avrupa’ya olan ihracatını arttırmak için çok önemli bir adım attık. Yeni sitemizle Türkiye’de üretilen ürünleri Avrupalı tüketicilere ulaştırmaya başlıyoruz. Trendyol olarak yerli üreticilerin ve markaların dünyada bilinirliğini arttırırken, Türk markası algısının güçlenmesine katkı sağlıyoruz” dedi.

Trendyol’un e-ihracat hacminin devamlı arttığını da belirten Ozan Acar sözlerine şöyle devam etti: “E-ihracat hacmimiz 2020’nin ilk yarısında yüzde 183 artarken, 2020’nin ilk yarısında ihracat paket sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 174 artış gösterdi. Trendyol olarak küresel e-ticaret pazarından ülkemizin aldığı payı sürekli yukarılara taşıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

HAPPY MOON’S GRUP’UN EN GENÇ VE DİNAMİK ÜYESİ “BOB’S CAFE” SEKTÖRE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

“Happy Moon’s”, “Manhattan”, “Bob’s” ile adından sıkça söz ettiren Happy Moon’s Grup, 21. yılını yeni atılımlarıyla taçlandırmaya devam ediyor. Grup, yılın ilk aylarında Akmerkez AVM’de kapılarını açan yeni lüks markası Happy Moon’s İKON’un ardından şimdilerde de Bob’s Cafe’yi Meydan İstanbul AVM’de konuklarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Menüde; dünya mutfağının özel yemekleri, […]

Subscribe US Now