Türkiye’nin en sevilen mücevherat markası: Atasay

kobipostasi
Atasay Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Arıcan
Atasay Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Arıcan

Türk mücevherat sektörünün lider kuruluşu Atasay, MediaCat Dergisi’nin IPSOS işbirliğiyle yaptığı “Türkiye’nin Lovemark’ları” araştırmasına göre mücevherat sektörünün “En Sevilen Markası” (Lovemark) olurken, Asgold müşterilerin aşık olduğu markalar arasında üçüncü sırada yer aldı. 76 senelik deneyimden iki “Lovemark” doğdu; Atasay ve Asgold.

MediaCat Dergisi’nin IPSOS işbirliğiyle yaptığı “Türkiye’nin Lovemark’ları” araştırmasında bu yıl ilk kez kapsama alınan mücevherat sektörünün “En Sevilen Markası’nın (Lowemark) Atasay Mücevherat olduğu belirlendi. Asgold ise tüketicinin aşık olduğu markalar arasında üçüncü sırada yer aldı. Kısa bir süre önce 87 ülkede düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Superbrands Türkiye  2012 listesinde kuyum sektöründe yer alan tek marka olarak yer alan Atasay, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance‘ın açıkladığı “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde de mücevherat sektöründe yer alan tek marka olmuştu.

Elif Arıcan: “Lowemark seçilmemiz şaşırtıcı bir sonuç değil”

Atasay’ın odak noktasının müşterilerine yeni heyecanlar, deneyimler sunmak olduğunu anlatan Atasay Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Arıcan, “Bu nedenle her zaman piyasanın sesine kulak veriyoruz. Hayallerindeki ürünleri erişilebilir normlarda müşterilerine sunan Atasay’ın “aşık” olunan marka olması şaşırtıcı değil. Atasay, 76 senedir tüketiciyi cezbeden yenilikçi anlayışı ile tüketiciye ulaşıyor ve mücevher severlerlerin kalbinde en üst sıradaki yerini alıyor” dedi.

‘Ulaşılabilir Lüks’ kavramının Türkiye mücevherat sektöründeki ilk uygulayıcısı olan Atasay, 2007 yılından beri tek taşın erişilmez algısını yıkmak için yaptığı iletişim ve pazarlama faaliyetleri, düşük gramajlı ürünlerle ürün gamının genişletilmesi, ilk outlet ve fabrika satış mağazası ile dağıtım kanallarının çeşitlendirilmesi, Altıncı Gün uygulaması ve son olarak da Geleneksel Altın Çadır Günleri ile kategorinin büyümesine öncülük ediyor.

Atasay tüketicilerin yaşam biçimlerine pazarı segmente ederek, farklı profillere uygun Myras, Belle, One&Only Tektaş, Atasay Fantezi Pırlanta, Alyanz, Jou, Gifty, Asgold Coronet, Asgold Classic, Asgold 22 Ayar isimli 10 alt markası ile güncel trendlere uygun yılda dört koleksiyon hazırlıyor. Bu markalarla modernden klasiğe günün her anını değerli aksesuarla tamamlamak isteyen kadınlara seçenekler sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ströer Media online reklam pazarlama şirketinde çoğunluk hissesinin sahibi oldu

Almanya, Polonya ve Türkiye’de açıkhava reklam sektörünün lider kuruluşu olan Ströer Media, bu yılın mayıs ayından beri faaliyet gösterdiği online reklam pazarındaki varlığını Ballroom International Group’un çoğunluk hisselerini satın alarak uluslararası hale getirdi. Ballroom International Group Doğu Avrupa başta olmak üzere aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 5 ülkede video ve display […]

Subscribe US Now

Betboo