Türkiye’nin 4K görüntü kalitesindeki tanıtım videosu drone ile çekildi

admin

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte video çekimi alanında da kaydedadeğer yol kat edilmeye başlandı. Özellikle droneların hayatımıza girmesiyle beraber daha önce elde edilemeyen görüntüler bu alana yeni bir soluk getirdi. Hem çekenler hem de izleyenler için daha heyecan verici görüntüler ortaya çıkmasını sağlarken, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlaması adına bir gezgin tarafından, Enuygun.com’un desteğiyle hayata geçirildi.

93 gün, 71 uçak yoluculuğu, 43 şehir

Drone ile gerçekleştirilen çekimler 93 gün sürdü. 71 uçak yolculuğu en az tatlı, kuzeyden güneye, doğudan batıya tam 43 şehir ve doğal güzellikleri görüntülendi. Türkiye adına bu kadar kapsamlı ve detaylı bir şekilde imza atma, turizm adına çok güzel bir sonuç ortaya çıkardı. Aralarında Ağrı İshak Paşa Sarayı, Erzurum Tortum Şelaleleri, Rize Fırtına Deresi, Burdur Salda Gölü, Muğla Kayaköy, Ordu Perşembe Yaylası, Adana Varda Köprüsü, Edirne Selimiye Camii, Nevşehir Uçhisar, Mersin Kız Kalesi, İzmir Şirince, Bartın Yeşil Yol, Van Akdamar Adası , Kars Taşköprü ve Balıkesir Mıhlıçay’ın bulunduğu yerden bir kaç gün önce videoya konu oldu.

Rize’ye hava şartlarından dolayı 3 kez gidildi

Sarp ve engebeli arazisi, yağışlı iklimiyle kendine sahip karakterini ortaya koyan ve kapsayan bu haliyle karşılayan Rize’ye, çekimler esnasındaki hava muhalefeti sebebiyle 3 kez gidildi. Bu olumsuz şartlara Rize’de, Fırtına Deresi ve Ovit Yaylası başta olmak üzere doğal güzellikler görütülenerek Türkiye’nin tanıtım videosu adına son derece kusursuz kareler elde edildi.

Bir tren için 8,5 saat beklendi

Adana’nın Karaisalı İlçesi’nde bulunan ve “Koca Köprü” olarak anılan tarihi Varda Köprüsü 1900’lü yıllara dayanan bir geçmişe sahip. Görülmeye değer tarihin köprü hali değda ve tren seferlerine ev sahipliği yapıyor. Bu tren seferlerinden birini görütülemek isteyen çekim ekibi 8,5 saat süren bir sonraki bekoda sonradan muazzam bir ana tanıklık ettiler.

Çekimlerin tamamı drone ile 4K görüntü kalitesinde çekildi. Çekimler sırasında Ordu’da bir adet drone düştü. Drone ile çekilmiş Türkiye tanıtım videoları aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=XvMifpdb21c

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Legrand, kapı zilleriyle engelleri kaldırıyor

Kapının çalma durumunda uyuyan bir bebeğin ya da yaşlının rahatsız olmamasını sağlamak amacıyla  sesli bir uyarı alınmaması için sesi kapatabilme özelliğine sahip Legrand Kapı Zilleri,  36 farklı melodi ve mobil taşınma özelliğiyle kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle işitme engellilerin hayatını kolaylaştıran kapı zilleri sesli ışıklı teknolojisiyle bireylerin zevklerini de yaşam […]

Subscribe US Now

Betboo