Türkiye’den Konut Almak için Çinlilerden Büyük Talep Var

admin

Pandemi sürecinin ardından dijitalleşme çok büyük hız kazandı. Türkiye’ye gelemeyen yabancılar da konut alımında online satışa yöneldi.  Türkiye’deki projelerde 100 milyon USD ciroya ulaşan CuEngine, yabancıya satışlarda acentelerin kullandığı ilk tercih olmaya devam ediyor. Yabancıya konut satışında ise rekor Çin’de.

Gayrimenkul brokerleri tarafından ve brokerler için tasarlanmış interaktif 3D satış platformu CuEngine, emlak sektöründe binlerce emlakçının yaptığı işi dijital platforma taşıyıp, acenteleri bir araya toplayarak yabancıya satışta büyük bir satış grafiği elde etti. Konut satışında Türkiye’ye en büyük ilgi ise Çin’den geliyor.

CuEngine Turkey Co-CEO’su Adil Yaman, corona virüs dönemiyle dijital satışların çok arttığını belirterek: “Yabancı müşteriler corona virüsten dolayı gelemiyorlar. O ülkelerdeki acenteler projelerini online sunup satışlarını online yapıp vatandaşlık ve pasaport başvurularını yapıyorlar.” dedi. Yaman şöyle devam etti: “CuEngine olarak karantina döneminde bile ev satmaya devam ettik. Satın alma işlemlerinin tümünü online yapabiliyorsunuz. Müşteri bir daireyi beğenip almaya karar verdiğinde o daireyi rezerve edebiliyor, satışı online yapabiliyor. Tek eksik kısım tapu devrinde yaşanıyor. Onu da yaşadığı ülkeden vekalet ilettiğinde satışı tamamlıyoruz. Böylece Türkiye’ye gelmeden ev almak mümkün oluyor.

Yabancı satışlarda Çinlilerden çok talep var

Yabancı satışlarında Çinlilerde çok fazla bir artış var. Çinliler Türk pasaportuna sahip olduklarında Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya çok kolay vize alabiliyorlar. Bu çok büyük bir etken. Talepler, önümüzdeki 1-2 yıl boyunca Arap ülkelerinden ziyade bu tarz ülkelerden gelecek.

Beykoz, Maslak ve Ümraniye yüksek ilgi gören lokasyonlar

Yabancılar daha çok şehir merkezine yakın projelere ilgi gösteriyor. Beykoz, Maslak, Ümraniye gibi ilçelerde 2+1, 3+1 dairelere yönelim var. Yabancılardan tamamen vatandaşlık alıp Türkiye’ye taşınmayı düşünmeyenler ise bir yerine iki, üç küçük daire alıp yatırım yapabiliyor.

Projelerde 1,5 milyar USD’den fazla bir satış cirosu var

Yabancıya satışta dünyada 1800’den fazla aktif acente ile birlikte çalışıyoruz. Bunlar kendini ispatlamış profesyonel acenteler. 3D sunum sistemlerimizi kullanan projelerde 1,5 milyar USD’den fazla bir satış cirosu var. Bizim yönettiğimiz Türkiye’deki projelerde 100 milyon USD satış cirosunu geçtik.

CuEngine Turkey; ileri teknolojisi, profesyonel satış ekibi ve kurucu şirketlerinin farklı ülkelerdeki deneyimiyle gayrimenkul alanında her dilde 360 derece satış desteği sunuyor. CuEngine Turkey uygulaması, emlak satış sürecini gayrimenkul geliştiricileri, acenteler ve müşteriler için kolay, etkili ve verimli hale getirmeyi amaçlayan bütüncül bir ekosistem geliştirerek; gayrimenkul geliştiricileri ve acenteler için kârı artırmayı, maliyetlerini düşürmeyi ve müşterilerin hayallerindeki gayrimenkulleri Türkiye’de satın alırken ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Avon’dan güçlü kadınlar için ‘Şimdi Sıra Bende’

Küresel güzellik devi Avon, 135’inci yaşına yeni marka kimliği ve global çapta başlattığı ‘Şimdi Sıra Bende’ kampanyası ile adım atıyor. Kadınların hayatını daha iyi hale getirmek amacıyla başlatılan‘Şimdi Sıra Bende’ kampanyası ile Avon, kadınların seslerini duyurabilmelerine odaklanacak. Güzellik şirketi Avon, güzelliği farklı şekilde kullanarak kadınların hayatlarını dönüştürme amacını, yeni marka […]

Subscribe US Now

Betboo