Türkiye’deki Yatırımcıların Dijital Varlıkları Koruma Altında

KOBİ Postası

Yatırımcıların işlem yaptığı borsaların yoğun tehdit altında olmaları, çoğunun geçmişte siber saldırılara maruz kalması, yatırımcıların donanım cüzdanlarına yönelmesini sağladı. Güvenilir ve satış sonrası destek sistemiyle tüm dünyada tercih edilen Ledger, Türkiye Distribütörü Bitcoincuzdanim.com üzerinden satışlarına devam ediyor.

Dijital dünyanın en büyük hamlelerinden biri ekonomik olarak kripto paralar oldu. Dünyada olduğu kadar Türkiye’den de hatırı sayılır yatırımcı kitlesine sahip olan kripto paralar, gelişmiş borsalar üzerinden alınıp satılabiliyor. Fakat son zamanlarda birçok borsanın karşı karşıya kaldığı teknolojik riskler ve saldırılar yatırımcıyı, güvenli liman olan dijital donanım cüzdanlarına yöneltti. Donanım cüzdanı Ledger’ın Türkiye Distribütörü bitcoincüzdanim sektörün dinamiklerini takip ederken satış sonrası destek ekipleriyle kullanıcılarına güven sağlıyor.

Kişisel Donanım cüzdanı Ledger Nano S/X nedir? 

Donanım cüzdanlarını kullanmak, merkeziyetsiz yapı olan blockchain üzerindeki varlıklarınızın sahipliğini ispat edeceğiniz özel şifreyi saklamanızın en güvenli ve pratik yolu oluyor. Kripto para cüzdanların birkaç çeşidi var fakat bunların içerisinde en güvenli, en pratik yol donanım cüzdanları olarak biliniyor. Donanım cihazlarının en gelişmiş modellerini (Ledger Nano S / X) sunan Ledger firması, her geçen gün teknolojisini ve operasyonlarını genişletti. 2014 yılında kurulan Fransa merkezli Ledger, 2018 yılında Amerikalı iş insanı Tim Draper’ın firması Draper Esprit’den 75 Milyon dolar yatırım almıştı. Bu yatırımla birlikte operasyon gücünü arttıran Ledger, şuana kadar 1,5 milyonun üzerinde satış yaptı. 2017 yılından bu yana Ledger Türkiye Distribütörlüğünü yapan Bitcoincuzdanim, ürünün satışının ötesinde satış sonrası destek ve kripto para eğitimleri için oluşturdukları Bitcoincuzdanim Akademi ile bu alanda bilinmesi gereken kritik noktaları paylaşıyor. Her alanda olduğu gibi bu alanda da kötü niyetli kişiler varlıklara ulaşmak için ellerinden geleni yaparken Bitcoincuzdanım bu gibi saldırılardan korunmanın temel yollarını Akademi bölümünden anlatmaya çalışıyorlar. Başlangıç seviyesinden ileri düzey seviyeye tüm bilgiler mevcut eğitimlerde… Kripto para, blockchain ekosistemi muazzam bir yapı olurken yatırımcılara 3. taraflara güvenmeden varlıklarını saklamaları, göndermeleri, almaları kısacası yönetmelerini sağlıyor. 

Bitcoincuzdanim kurucusu Hakkı Pehlivan: ‘’Bitcoincuzdanim Kurumsal yatırımcılar için hazırlanıyor’’

Bu konuda Hakkı Pehlivan “Kişisel güvenli saklama ürünleri sunan Ledger satışlarını Türkiye’de yürüttüğümüz için çok mutluyuz. Kripto para alanı çok yeni ve sürekli gelişen bir alan amacımız bu alana giren herkesin bilinçli ilerlemesi için sürekli çalışmak bunun için “Bitcoincuzdanim Akademi” yi kurduk ve çok güzel tepkiler aldık. Türkiye’de kripto para alanına olan ilgi çok yüksek. Globalde kurumsal yatırımcı bu alana girmeye başladı. Örneğin; geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su Jack Dorsey’in firmalarından Square, 50 Milyon Dolarlık Bitcoin alımı ile gündem oldu. Regülasyonlarla birlikte ülkemizde de kurumsal yatırımcının bu alana ilgi göstereceğini görebiliyoruz. Bu sebeple Bitcoincuzdanim olarak kurumsal firmalara profesyonel kripto para saklama hizmeti vereceğimiz yapımızı kurmaya başladık. Talep gelmeye başladığında ki ayak sesleri gelmeye başladı, hazır olmak istiyoruz.’’ Açıklamalarında bulundu.

“Özel anahtarınız sizde değilse dijital varlıklarınız da sizin değildir.”

Kripto para alım satım platformlarının amacı dışında kullanılmasının büyük riskler içerdiğini ifade eden Bitcoincuzdanim kurucusu Hakkı Pehlivan sözlerine “Dijital para/Kripto para ekosisteminde çok değerli bir söz vardır. “Özel anahtarınız sizde değilse dijital varlıkların sahipliği de sizde değildir.” Kripto paralar Blockchain altyapısı sayesinde muazzam güvenli varlıklardır. Önemli olan bu güvenliği sağlamak için basit bu kuralı bilmektir bu kural – Özel şifreni (Private Key) genel olarak 12- 24 kelimeden oluşur, kendiniz saklayın ve hiçbir şart altında (Ledger firması ve yetkili satıcılarının müşteri temsilcileri size asla bu kelimeleri sormazlar/istemezler) kimseyle paylaşmayın. Borsalarda bıraktığınız para onların hakimiyetindedir. İstenmeyen bir durum olduğunda paranızı kaybetme riskiniz çok yüksek. Kendi bankanız olmak için kural çok basittir özel anahtarını kendiniz saklayın, dijital olmayan bir muhafaza et ve asla ama asla kimseyle paylaşmayın’’ devam ederek yatırımcılara donanım cüzdanı ile ilgili tavsiyelerde bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Monterroso’nun kitapları Türkçe’de ilk kez raflarda

VakıfBank Kültür Yayınları Latin Amerika edebiyatının etkin ve ödüllü kalemlerinden Augusto Monterroso’nun kitaplarını Türkçe’de ilk kez yayımlıyor. “Toplu Eserler ve Diğer Hikâyeler” ile “Devridaim” isimli kitaplarda, şairler ve âşıklar yan yana geliyor, sıra dışı mizahi öyküler yepyeni anlatım biçimleriyle iç içe geçiyor. VakıfBank Kültür Yayınları’nın (VBKY) Türkçe’de ilk kez okura […]

Subscribe US Now