Türkiye’deki Gençler Mevcut Durumu Nasıl Değerlendiriyor ve Geleceklerini Nasıl Görüyorlar?

admin

Türkiye’de bugüne kadar yapılan ilk ve en geniş kapsamlı araştırma olan, Türkiye’deki Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’nun sonuçları, gençlik haftasında 16 Mayıs Salı günü, 81 ilden gelen 300 gencin önünde açıklayacak. Araştırma, Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından Habitat Derneği ve Bilgi Üniversitesi akademisyeni Doç. Dr. Emre Erdoğan ile birlikte yürütüldü. Gençlerin iyi olma halinden yola çıkan raporda, iş hayatından sağlığa, yaşanılan şehirden güvenliğe kadar 63 başlıkta veriler toplandı. Yürütülen yeni politika ve projelere yol göstermesi amacıyla hazırlanan araştırma, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Bilgi Üniversitesi akademisyeni Doç. Dr. Emre Erdoğan ve ünlü oyuncu Mert Fırat’ın katılımıyla Ankara Hilton Otel’de açıklanacak. Öte yandan, 81 ilden gelen 300 genç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, siyasi partilerin gençlik kolları ve 250’den fazla STK’dan temsilciler de orada hazır bulunacak.

“Mevcut Durumu İyileştirmeyi Amaçlıyoruz”

Türkiye’deki gençlerin iyi olma halinden yola çıkan araştırma hakkında bilgiler veren Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, “Araştırmamızın temel nedeni, Türkiye’deki gençlerin mevcut durumunu görmek ve bunu kamu ile paylaşarak gençlik istek ve ihtiyaçları yansıtabilmek. Bugüne kadar bu boyutta önemli bir çalışma olmadı. Hedefimiz, araştırma sonucunda çıkan verilerin bir kaynak olarak kullanılmasını sağlamak ve gençlik bakış açısını, mevcut durumunun yansıtabilmek. Öte yandan, ortaya konulan mevcut durumu görmek ve iyileştirebilmek için yeni politikalar üretmek. İlerleyen dönemlerde yaptığımız bu çalışmanın Sivil Toplum Kuruluşları, özel sektör ve kamu çalışmalarına kaynak ve altlık oluşturabileceği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bilişim otoritesi IDC’den TAV Bilişim’e ödül

Üç kıtada, 7/24 yaşayan havalimanlarına sunduğu bilişim çözümleriyle fark yaratan TAV Bilişim Hizmetleri, “IDC Türkiye CIO Zirvesi 2017” kapsamında uluslararası alanda gerçekleştirdiği Abu Dhabi Midfield Terminal Binası (MTB) ve Riyadh Terminal 5 projeleri ile “En İyi IT Yönetişim Projesi” kategorisinde ödüllendirildi. Bilişim dünyasının nabzını tutan zirve, sekizinci kez uluslararası bilişim […]

Subscribe US Now

Betboo