Türkiye’de sosyal medya dur durak bilmiyor

kobipostasi

Dünyadan yayılan ateşiyle Türkiye’yi de kasıp kavuran sosyal medya kullanımı, geçen yıla kıyasla ülkemizde yaklaşık yüzde 37 artış gösterdi. Bu artış sayesinde sosyal medya sayfalarını profesyonelce yöneten markalar, online satışlarını geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 40 oranında artırdı.
Dünyada hızla yayılan sosyal medya dalgası, ülkemizde de etkisini tam anlamıyla göstermeye başladı. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 37 oranında kullanım oranını artıran sosyal medya, markaların satışlarına da önemli derecede destek oluyor. Geçtiğimiz yıla göre sosyal medya mecralarında satışların yüzde 40 oranında artıran markalar, yılsonu hedeflerine ulaşmada sosyal medya için bir parametre açmış durumda. Bu farkındalıkla sosyal medya kullanımının bireyleri etkilediği gibi markaları da etkilediği söyleyen CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, önümüzdeki yıllarda etkisini iyiden iyiye artıracak sosyal medya mecralarına yatırım yapmanın markalara uzun vadede kazanç getireceğinin altını çizdi.

“Sosyal medya, şirketlerin hedef kitlesiyle iletişim kurmasını sağlayan çok etkili bir araç”
7’den 70’e her yaştaki ve her kesimdeki insanların yoğun olarak vakit geçirdikleri sosyal medya mecralarının özellikle e-ticaret sektöründe satışların artmasına önemli oranda destek olduğunu söyleyen Ramazan Becer, “Sosyal medyanın kazançlar üzerindeki etkisi her geçen gün artarken, şirketler de sosyal medya yönetimlerine büyük önem veriyor. Çünkü sosyal medya, şirketlerin hedef kitlesiyle iletişim kurmasını sağlayan çok etkili bir araç. Bu vizyonu yakalayan markalar, hedef kitlesinin ve sabit müşterisinin nabzını orada yokluyor, anında geri dönüş alabiliyor. Dolayısıyla bu alan, markaların gelecek stratejisini belirlemesi adına önemli bir enstrüman” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ofisim, şirketlere 50 bin TL’ye kadar tasarruf sağlıyor

Şirketinizin ihtiyaç duyabileceği tüm yazılımları tek çatı altında toplayan Ofisim, bulut tabanlı modüler yapısı sayesinde kod bilmenize gerek duymadan iş uygulamalarınızı geliştirebilmenizi sağlıyor. CEO’luğunu ABD Microsoft’ta uzun yıllar çalışan Serdar Turan’ın yaptığı Ofisim, yeni nesil çözümlerle, şirketlerin iş süreçlerinde ihtiyaç duyduğu uygulamaları ve modülleri geliştiriyor, aynı zamanda var olan sisteminizi […]

Subscribe US Now

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kobipostasi.net.php1 was not found on this server.