Türkiye’de reklam pazarı istenilen seviyede değil

kobipostasi

TV reklamlarının her dönemde olduğu gibi yüzde 51 oranla pastadaki en güçlü mecra olarak karşımıza çıktığını belirten Union İstanbul Ajans Başkanı Mehmet Erkmen, ”TV’nin uzun yıllar tüm bütçedeki büyük payını koruyacağına inanıyorum. Gerek Türk toplumunun mecra tüketim alışkanlıklarına baktığımızda gerekse güven endeksine baktığımızda hala TV’nin güven sıralamasında en üstlerde olduğunu görüyoruz. Son 5 yıldaki mecra kullanımlarındaki değişime baktığımızda tek yükselen mecranın da dijital olduğu görülse de TV de bütçedeki büyük payını korumaya devam ediyor ve önümüzdeki yıllarda da korumaya devam edecek gibi görünüyor” dedi.
“Markalar reklamın gücüne daha çok inanmalı”

Reklamların bir markanın, ürün ve hizmetlerinin tercih edilmesi noktasında hala en önemli itici güç olduğunu aktaran Mehmet Erkmen, “Reklam toplum içerisinde, üretilen mal ve hizmete yönelik bir ihtiyacın olmaması halinde bile, ihtiyacı yaratmakta ve tüketicilerin zihinlerinde, satın almaya ve kullanmaya yönelik eğilimleri oluşturmakta. Reklam, ürün ve hizmet özelliklerini, tüketicilerin beğenileri ve istekleri doğrultusunda hazırlayıp onlara sunmaktadır. Reklam, marka ile tüketici arasındaki iletişimi sağlayarak, her iki tarafın beklentilerine ve özlemlerine ulaşmalarını sağlamakta, aradaki diyaloğu yönlendirmektedir. Türkiye gibi büyük bir gücün daha fazla reklam yatırımı olmalı ve firmalar reklamın gücüne daha çok inanmalı.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kahve kokusu dijital dünyayı da sardı

Dünyanın her yanından 600 çeşit kahve içiyoruz Vazgeçilmez lezzet kahve artık online sipariş edilebiliyor, böylece mis gibi kahve kokusu dijital dünyayı da sarmalıyor. Vale hizmeti üzerinden kahve siparişi alan Yemeksepeti’nin, bu yeni trende yönelik gerçekleştirdiği araştırmasına göre, dünyanın dört bir yanından gelen 600 farklı çeşit kahve kullanıcılarla buluşuyor. Kahve siparişleri […]

Subscribe US Now

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kobipostasi.net.php1 was not found on this server.