Türkiye Finans, TESK ile işbirliği protokolü imzaladı

kobipostasi

Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ile işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan protokol ile TESK üyelerine özel vade ve kar oranları ile hazırlanan “Hızlı Çözüm Paketi”, “İşyerimi Yeniliyorum Paketi”, “İşletme Destek Paketi” ile “Makine ve Teçhizat Destek Paketi” iki milyonu aşan esnaf ve sanatkarın kullanımına sunuldu.

İmza törenine TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk ile TESK ve banka yetkilileri katıldı.

Palandöken, törendeki konuşmasında, Türkiye Finans Katılım Bankası ile uzun bir süre çalışma arkadaşlığı yapacaklarını belirterek, “Bankanın kartları, çekleri ile esnafa alternatif olanak sağlanacak, yeni gelişen siftah kart gibi önemli kartlardan da yararlandırmak suretiyle de hem tüketici hem de esnaf, sanatkar bir noktada beraber yürümesini sağlayacak olanaklara kavuşacaklar” dedi.

Palandöken, böyle bir iş birliğin önemli olduğunu düşündüklerini ifade ederek, “Bundan sonraki süreçte de yeni kredilerle esnaf ve sanatkarlara çalışma hayatını düzenlenmesine önemli katkı vereceğini planlıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın, finansın ülke ekonomisindeki yerini gayet iyi bildiğini, esnaf ve sanatkarlar olarak da bunun farkında olduklarını anlatan Plandöken, “Bankacılık önemli bir sektör. İnşallah bu süreçten sonra esnaf ve sanatkar olanlar yani 20 milyonluk çalışan, bu kurumun tasarruflarıyla bu kurum için önemli bir müşteri portföyü oluşturacağından emin olarak bu protokolü imzalayacağız” dedi.

Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk de, Türkiye Finans olarak ülke ekonomisinin önemli yapı taşlarını oluşturan esnaf, sanatkar ve KOBİ?lere özel finansman desteklerini önemsediklerini belirterek, ?TESK üyelerine sunacağımız finansman desteği ile ilgili kendimize herhangi bir sınırlama koymadık. 491 meslek kolunda faaliyet gösteren, 13 mesleki federasyon ve 82 birlik bünyesindeki toplam 3 bin 170 odaya kayıtlı TESK üyelerinin ihtiyaç ve beklentileri paralelinde hazırladığımız paketlerin büyük ilgi göreceğine inanıyoruz” dedi.

İmzalanan protokol ile TESK üyelerine özel vade ve kar oranları ile hazırlanan Hızlı Çözüm Paketi, İşyerimi Yeniliyorum Paketi, İşletme Destek Paketi ile Makine ve Teçhizat Destek Paketi iki milyonu aşan esnaf ve sanatkarın kullanımına sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi Denizli'de devam ediyor

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi, birbirinden başarılı sporcuların mücadelesi tüm heyecanı ile devam ediyor. İş Bankası açıklamasına göre, dün oynanılan dördüncü turun ardından, Pera, Aliağa Gençlik ve Spor Kulübüne karşı 4,5-5,5 puan elde ederek, üç kazanç ve 1 beraberlik ile zirvedeki yerini koruyor. Lige formda başlayan Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü, bu sezon […]

Subscribe US Now