Türkiye Finans, 2017’nin ilk çeyreğinde 91.4 milyon lira kâr açıkladı

admin

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans istikrarlı performansını yılın ilk çeyreğinde de sürdürdü. 2017 yılının ilk üç ayına ilişkin finansal verileri açıklayan bankanın, mart sonu itibarıyla kârı, 91.4 milyon lira oldu. Bankanın aktif büyüklüğü ise 38.8 milyar lira olarak gerçekleşti.

Açıklanan finansal verilere göre 2017 yılının ilk üç ayında bankanın toplam özkaynakları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artışla 3.7 milyar liraya ulaşırken, özkaynak kârlılığı da yüzde 9.83 oldu. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 2016’nın ilk çeyreğinde yüzde 13.35 olan sermaye yeterlilik rasyosu, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 15.99’a çıktı.

TOPLANAN FONLAR 20 MİLYAR TL’YE ULAŞTI

2017 yılının ilk çeyreğinde toplanan fonların tutarı 20.4 milyar lira olarak gerçekleşirken aynı dönemde kiralama işlemlerinden alacaklar dahil kullandırılan fonlar ise 26.2 milyar lira oldu. Kâr payı gelirlerinin 695.3 milyon liraya ulaştığı bankada, kâr payı gideri ise 352.2 milyon lira oldu. Bankanın net kâr payı gelirleri ise 343.2 milyon liraya ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Silikon Vadisi'ne açılacak Türk şirketleri için Google ile İTÜ ARI Teknokent işbirliği

İTÜ ARI Teknokent’in Türk girişimcilerini dünya pazarlarına hazırlamak üzere 2015’den bu yana yürüttüğü İTÜ GATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı, San Fransisco’da Google’ın girişim hızlandırıcısı Google Launchpad ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda, Google’ın girişimcileri desteklemek amacıyla oluşturduğu Google Launchpad Programı, İTÜ GATE tarafından San Francisco’ya götürülen Türk firmalarına […]

Subscribe US Now

Betboo