Türkiye dünyaya un fabrikası ihraç ediyor

admin

Dünyadaki toplam ticari hacmi 3 milyar doları aşan değirmen makineleri sektöründe, liderliği elinde bulunduran Türk değirmen makineleri üreticileri, İDMA 2017 Fuarı’nda 7. kez 90’ı aşkın ülkeden gelen yatırımcılarla buluştu. Un fabrikaları için geliştirdikleri değirmen makinelerinin yüzde 90’dan fazlasını yurtdışına ihraç eden Türk teknoloji üreticilerinin, bugün açılan fuarda, çok sayıda anahtar teslimi fabrika kurulum anlaşmasına imza atması bekleniyor. İDMA 2017 Fuarı’nda sonuçlanacak en büyük yatırımlardan biri Irak’ta kurulacak 20 un değirmenini kapsıyor.

Özellikle Ortadoğu, Afrika ve Asya’dan çok sayıda yatırımcıyı ağırlayacak olan İDMA Fuarı, ekonomik daralmanın yaşandığı şu günlerde Türkiye için önemli bir ihracat potansiyeli oluşturmayı hedefliyor.

SEKTÖRÜN DÜNYADAKİ TEMSİLCİLERİ İDMA’DA

Dünya genelinde 30’a yakın önemli sanayici örgütünden destek alan İDMA Fuarı, bugün gerçekleştirilen açılışta bir kez daha uluslararası yönüyle dikkat çekti. Fuarın açılış konuşmaları ve kurdele kesimi, 12 ülkeden 19 sivil toplum kuruluşu ve devlet kurumu temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Fuarın açılışında yer alan önemli isimlerden bazıları şunlar: Afgan Nengarhar Tarımsal Eğitim Merkezi (NATC) Başkanı Ahmad Zaki FAZLI, Fas Ulusal Değirmencilik Federasyonu Başkanı Abdullatif IZEM, Filistin Gıda Endüstrisi Birliği Başkanı Bassam HAMID, Güneydoğu Un Sanayiciler Derneği Başkanı Erhan ÖZMEN, Hububat Tedarikçileri Derneği Başkanı Gülfem EREN, Irak Babil Ticaret Odası temsilcisi Sadek MAMURI, Irak Divaniye Ticaret Odası temsilcisi Mahmoud Abduhassan ALLAITHY, Irak Ulusal Ticaret ve Tahıl İşleme Şirketi Değirmencilik Bölümü Direktörü Ali Zaer MOTEAB, İran Yem Endüstrisi Derneği Başkanı Majid Movafegh GHADİRLY, Mali İş ve Oryantasyon Merkezi Genel Müdürü Moussa COULIBALY, Mısır Değirmencilik Derneği Genel Sekreteri Mahmoud RİYADH, Pakistan Un Değirmencileri Derneği Başkanı Asim Raza AHMAD, Senegal Fırıncılar Federasyonu Başkanı Gaye AMADOU, Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) Başkanı Prof. Dr. Mustafa BAYRAM, Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Başkanı Abdülkadir KÜLAHÇIOĞLU ve Ukrayna Değirmenciler Birliği Başkanı Rodion RUBINSKIY.

İDMA, 10 MİLYAR DOLARLIK DÜNYA PAZARINI BULUŞTURUYOR

İstanbul Fuar Merkezi’nin 1-2 ve 3. salonlarında gerçekleştirilen ve 4 gün sürecek olan İDMA Fuarı, un, yem, pirinç, bakliyat ve makarna sektörlerindeki makine üreticilerini ve mamul madde üreticilerini buluşturuyor. Tüm bu sektörün teknoloji bazında dünyadaki toplam ticari hacmi yaklaşık 10 milyar dolar. İDMA, 10 milyar dolarlık bu pazarın uluslararası nitelikteki tek fuarı niteliğine sahip. Bu yüzden fabrika ve makine yatırımı planlayan dünyadaki un, yem, pirinç, bakliyat ve makarna üreticileri, alanlarıyla ilgili son teknolojileri tek çatı altında birebir görmek ve farklı alternatifleri kıyaslayarak kendileri için en doğru yatırıma karar vermek için, 2 yılda bir düzenlenen İDMA Fuarı’nı ziyaret etmeye özel bir önem veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Fibabanka’nın tahvillerine rekor talep

Fibabanka, 300 milyon ABD Doları tutarına kadar Basel 3 uyumlu katkı sermaye niteliği taşıyan 2027 vadeli tahvil ihracı için Citigroup ve Standard Chartered Bank’ı yetkilendirmiş ve 25 Nisan 2017’den itibaren İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde yatırımcı toplantıları gerçekleştirmiştir. 3 Mayıs 2017 tarihinde yapılan 300 milyon ABD Doları nominal değerde 10 […]

Subscribe US Now

Betboo