Türkiye Bankalar Birliği Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları Hakkında

admin
Türkiye Bankalar Birliği Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları Hakkında
Türkiye Bankalar Birliği, son yıllarda bankacılık sektöründeki dijitalleşme çalışmalarıyla öne çıkan yeni teknolojilere dayalı konularda, üniversiteden yeni mezun olmuş ya da yeni mezun olacak gençlerin pratik tecrübelerini artırmak, bankacılık uygulamalarını tanıtmak, sektör profesyonelleriyle diyalog kurmalarını sağlayıp, onların teknoloji alanındaki deneyimlerinden yararlanmalarına imkân sunmak amacıyla “Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları” projesini başlatıyor.
Program kapsamında, ilk aşamada hayata geçirilecek olan “İş Analisti Eğitim Programı” için uygun niteliklerdeki adaylar katılım başvurularını 1-30 Eylül 2020 tarihleri arasında Kariyer.net üzerinden yapabilecek. Başvuru sürecinin ardından gerçekleştirilecek internet tabanlı sınav ve mülakatta başarılı olan gençler, sınırlı sayıda kontenjanı bulunan ve aralık ayında başlayarak yaklaşık 3 ay sürecek ücretsiz uzaktan eğitim programına dahil olabilecek. Program sonunda katılımcılar “İş Analisti Sertifikası” almaya hak kazanacak.
“İş Analisti Eğitim Programı”na üniversitelerin fen, mühendislik ve idari bilimler fakültelerinden yeni mezun (2019 yılı ve sonrasında mezun olan) veya en geç 2021 Şubat ayında mezun olacaklar kabul edilecek. Bu kriteri karşılayan başvuru sahiplerine internet tabanlı genel yetenek sınavı uygulanacak. Oluşacak baraj puanını geçenler teknoloji terminolojileri hakkındaki bilgileri, analitik düşünme yetenekleri, problem çözme ve iletişim becerilerinin sınanacağı uzaktan mülakat elemelerine davet edilecek.
Aralık ayında başlaması planlanan eğitim programının başlangıç ve bitiş tarihleri ilerleyen günlerde duyurulacak.
TBB Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları İş Analisti Eğitim Programı Başvuru Tarihi : 1 – 30 Eylül 2020 Eğitim Tarihi: Aralık 2020 – Şubat 2021 Başvuru Adresi : https://www.kariyer.net//is-ilani/turkiye-bankalar-birligi-is-analisti-egitim-sertifika-programi-2569687

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Global’in stratejik ortağı Dalınç Arıburnu TikTok’a talip oldu

Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu’nun kurucu ortağı olduğu Londra merkezli alternatif yatırım platformu Centricus, son dönemde satışı gündemde olan video uygulaması TikTok’u satın almak için masaya oturdu. Centricus, Microsoft’un da teklif verdiği TikTok’un ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’daki operasyonlarına talip oldu. Türkiye’de Global Yatırım Holding’in stratejik yatırımcısı olan Centricus adına […]

Subscribe US Now

Betboo