TURİZMDE DİJİTALLEŞME İLE HEDEF: 2023 YILINDA 100 MİLYAR DOLAR

admin

30 Ocak Perşembe günü 24. kez kapılarını açmaya hazırlanan EMITT’te yer alacak CRM Group, sundukları hizmetle otellerin satışlarını yüzde 25 oranında artırıyor.  Dijitalleşmenin önemine vurgu yapan ve turizmcilerin sosyal medyaya ağırlık vermeleri gerektiğine dikkat çeken CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital Pazarlama Uzmanı Ramazan Becer, ihtiyaca cevap verecek uygulamalarla turizmde kişi başına gelirin 2023 yılında 1000 Dolara çıkarabileceğini ve 100 milyar Dolarlık gelirin elde edebileceğini belirtiyor. 

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT, 30 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 24.üncü kez ağırlayacak. Türkiye ekonomisini 2019 yılında sırtlanan ve 2020 yılında da başarılı bir yıl geçirmeye hazırlanan turizm sektörünün buluşma noktası olan EMITT’e katılacak firmalardan biri de otellerin dijital dönüşümünü gerçekleştirerek, otellerin satışlarının yüzde 25 oranında artmasını sağlayan CRM Group. 5 yıldır düzenli olarak fuara katıldıklarını belirten CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital Pazarlama Uzmanı Ramazan Becer, “Rusya ile yaşanılan uçak krizi Avrupa ve Rusya pazarından yaklaşık 10 milyon kadar eksildi. Turizmde ciddi bir düşüş yaşadık. Bunun neticesinde iç pazara yönelen otelciler, ‘Acaba son kullanıcıya ulaşıp kendim satış yapabilir miyim?’ sorusunu kendilerine sormaya başladı. İşte biz, tam da bu noktada otelcilerin bu ihtiyacına cevap verme kararı aldık ve onlara reklamdan satışa 360 derece hizmet sunmaya başladık.” derken, bugün 25 otelin yönetimini üstlendiklerini belirtiyor. Hizmet verdikleri otellerin satışlarını en az yüzde 25 arttırdıklarını sözlerine ekleyen Becer, “2019 yılında yaklaşık 70 milyon TL’lik otel odası satışı gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attık” diyor. 

Turizmcinin yeni mecrası sosyal medya

Otel satışlarının internet sitelerinden sosyal medyaya taşındığı, yurt dışında dijitalleşmenin başladığı, artık birçok otelde QR kod uygulamalarının dahi kullanıldığını ifade eden Ramazan Becer, Türkiye’de otellerin birçoğunun daha profesyonel web sitelerinin dahi olmadığının altını çiziyor. “Satış yapmak isteyen bir otel işletmesi; reklam operasyonuna başlamadan önce CRM yazılımı ile entegre çalışan bir call center altyapısına ihtiyaç duymaktadır. Özellikle erken rezervasyon döneminde 1 satış yapmak için ortalama 5 görüşme gerçekleşiyor ki görüşme sayısı arttığında bu kişiler ile yapılan görüşmelerin notlarının tutulması çok önemli. Hatta call center ile entegre çalışan bir CRM altyapısına sahip olunduğunda ilk defa görüşülen kişinin 2. araması için sisteme arama talimatı verilebiliyor olması, müşteri takibinde personel inisiyatifini ortadan kaldıracağı için satış performansını artıracaktır.” diyerek satışlardaki koordinenin önemini vurgularken, sözlerine şöyle devam etti: “Reklam çalışmalarında kullanılan metinler ve hedeflenen kitle, tesise gelen çağrıların satış ortalamasını etkiler. Gelen çağrıların satış oranının düşüklüğü ve sebebi, zamanında reklam ekibine bildirilir ise reklam görselleri ve hedef kitle seçiminde yapılacak optimizasyon ile satış ortalamalarını, normal ortalamaların üzerine çıkartmak hayal değil! Oteller böylece satışlarını rahatlıkla 2’ye dahi katlayabilirler. Aynı zamanda sunulacak kaliteli hizmet sayesinde hem ülkemize gelen turist sayısında hem de turizm gelirleri açısından artış yakalayabiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

YILDIZ HOLDİNG’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Yıldız Holding’de, üst düzey görev değişimi yapıldı. Murat Ülker, 20 yıldır sürdürdüğü Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yeğeni Ali Ülker’e devretti. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Yıldız Holding’deki üst düzey görev değişikliğini Yönetim Kurulu toplantısında açıklayan Murat Ülker şu değerlendirmelerde bulundu: “Çok şükür 60 yaşında sağlıklı ve huzurluyum. 2000 yılında […]

Subscribe US Now

Betboo