Turizm sektörü çevreye duyarlı ürünlerle verimliliğini artırıyor

admin

Sürdürülebilir ve biyolojik ürünlerle atık suyun yükünü azaltıyor, işletmelere çevreci alternatifler sunuyor.  

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekiliyor.  Her gün işyerlerimizde kullandığımız tonlarca su, kirlenerek atık suya dönüşüyor. Daha sonra bu atık su da kanalizasyonlar yoluyla denizlere ve yer altı sularına karışıyor. Bu kapsamda suyun işletmeler tarafından verimli kullanılması ve kullanım sonrası arıtılarak minimum kirlilikle atığa boşaltılması son derecek kritik. Arıtılmadan, fazla miktarda insani atık barındıran suların direkt kanalizasyona boşaltılması, denizler ve yer altı suları açısından da risk oluşturuyor.

Çevreci yaklaşım modeli ile profesyonel işletmelerin atık sularındaki ve giderlerindeki problemlere dikkat çeken Eczacıbaşı Profesyonel, doğaya ve insana faydalı bakteriler ve biyolojik yüzey aktif maddeler içeren Maratem Bio serisi ile tuvalet, banyo ve mutfak giderlerindeki organik kirliliklerin parçalanmasını sağlayarak, işletmelerin giderlerindeki birikintilerini daha sürdürülebilir şekilde çözümlemelerine ve atık sularındaki yükü azaltmaya katkı sağlıyor.

concept of eco and wolrd water day with family in the garden .paper art and craft style

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AB’NİN KORONA VİRÜS SALGININA KARŞI ALDIĞI EKONOMİK ÖNLEMLER KRİZİN BOYUTLARINI ORTAYA KOYUYOR

Korona virüs salgınının yarattığı sağlık ve sosyal sorunların ötesinde hem şu an yaşanmakta olan, hem de salgın sona erdikten sonra devam edecek olan ekonomik sorunlara karşı gerek AB, gerekse Üye Devletler art arda mücadele ve önlem paketleri açıklıyor. Konuyla ilgili olarak İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu bir açıklamada bulundu. Başkan Zeytinoğlu, […]

Subscribe US Now