TSPB, Soma’daki kazadan etkilenenlerin çocuklarına burs verecek

kobipostasi

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden veya çalışamayacak durumda olan vatandaşlarımızın üniversitede okuyan çocuklarına eğitim bursu verileceğini açıkladı.

TSPB, Soma’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden veya çalışamayacak durumda olan madencilerin çocuklarına özel bir burs programı başlattı. “Sermaye Piyasaları Bursu” ismiyle 2014-2015 öğretim yılından itibaren başlayacak program kapsamında, lisans düzeyinde eğitim gören toplam 12 üniversite öğrencisine lisans eğitimi bitinceye kadar Türk Eğitim Vakfı (TEV) üzerinden karşılıksız burs verilecek. Birlik, Sermaye Piyasaları Bursu ile Türkiye’yi derin üzüntüye boğan kazadan etkilenen öğrencilerin öğrenim hayatlarına destek olmayı amaçlıyor.

Öğrencilerin yükseköğrenimlerinin sonuna kadar Ekim-Haziran ayları arasında yılın 9 ayı boyunca verilecek aylık burs tutarı 400 TL olarak belirlendi. Burs verilecek öğrencilerde T.C. vatandaşı olmak, devlet üniversitesinde okuyor olmak, başka bir resmi veya özel kuruluştan kredi ya da burs almamış olmak gibi kriterler aranıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kalamış Yat Limanı ihalesini kazanan belli oldu

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ’ye ait İstanbul Kadıköy’deki Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı için düzenlenen ihalenin nihai pazarlık görüşmesinin açık artırması 4 teklif sahibinin katılımıyla 495 milyon dolar ve 1 milyon dolar artırım aralığıyla başladı. Açık artırmada ilk olarak Tepe-Kaya Ortak Girişim Grubu elendi. Daha sonra iş adamı Ali Ağaoğlu’nun temsil ettiği […]

Subscribe US Now

Betboo