TRUMP’IN HASTALIĞIYLA İLGİLİ OLASI SENARYOLAR

KOBİ Postası

ABD, başkanlarının ve first lady’lerinin koronavirüse yakalanmasına odaklandı. Trump’ın durumunun kötüleşmesi halinde olabilecek senaryolar ise ülkenin bir numaralı gündemi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump ve Melania Trump’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı haberi başkanın en kıdemli danışmanlarından biri olan Hope Hicks’in Perşembe günü pozitif çıkmasının hemen ardından geldi.

Trump çifti virüse yakalandıkları haberini Twitter’dan verdi.

Virüsü kapan danışmanıyla aynı uçaktaydı

Hicks Çarşamba günü erken saatlerde Air Force One’da başkanla uçmuştu ve Salı günü Cleveland, Ohio’da Demokrat aday Joe Biden aleyhindeki ilk başkanlık tartışmasına eşlik etmişti.

Trump’ın doktoru, başkan ve eşinin “iyileşme sürecinde Beyaz Saray’da evde kalacağını” doğruladı. Bu iyileşmenin ne kadar süreceği, çiftin ne kadar hastalandığına bağlı olacak.

Trump önümüzdeki 14 gün içinde negatif sonuç alsa bile, üç önemli eyaletteki – Wisconsin, Florida ve Arizona – mitinglere ve 15 Ekim’de yapılması planlanan bir sonraki başkanlık tartışmasına neredeyse kesinlikle katılamayacak.

Trump yönetemeyecek kadar hastalanırsa… 

*Trump ile Nancy Pelosi sık sık politik tartışmaya giren iki siyasi figür. 

Trump ülkeyi yönetemeyecek kadar hastalanırsa, başkan yardımcısı Mike Pence görevlendirilecek. Pence’in test sonucunun şu an için negatif çıktığı bildirildi.

Pence de yönetemeycek durumdaysa, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi yani Trump’ın en sıkı eleştirmenlerinden biri görevi devralacak.

Virüse yakalanan tek Beyaz Saray çalışanı Hicks değil. Trump’ın danışmanı Stephen Miller ile evli olan başkan yardımcısının basın sekreteri Katie Miller, Covid-19’u atlattı. Mayıs ayında, Trump’ın kişisel temizlik işçilerinden biri de koronavirüs pozitif çıkmıştı. 

Rakibi Joe Biden’a bulaştırma olasılığı

*Trump ve rakibi Joe Biden, Salı günü canlı yayındaydı. 

Salı günkü tartışmada Joe Biden da dahil olmak üzere Trump’ın geçen hafta yaklaştığı kişilerden herhangi birinin enfekte olmuş olabileceği düşünülüyor.

77 yaşındaki Biden’ın virüsü kapmış olma ihtimalinde başkanlık için yarışan iki aday da mitinglerini ertelemiş olacak.

Trump’a mesaj atan rakibi Biden “Eşim Jill ve ben Başkan Trump ve eşi Melania Trump’a acil şifalar diliyoruz. Başkan ve ailesinin sağlığı ve güvenliği için dua etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LEAGUE OF LEGENDS’DA DÜNYANIN EN İYİ 16 TAKIMI BELLİ OLDU

Dünyanın dört bir yanındaki bölgesel liglerin en iyi takımlarının yer aldığı 2020 Dünya Şampiyonası heyecanı, 25 Eylül’de ön eleme aşaması maçlarıyla başladı. Temsilcimiz Papara SuperMassive’in de aralarında olduğu 10 takım ön eleme aşamasında mücadele etti. Gösterdiği performansla göz dolduran temsilcimiz, ön eleme finallerine yükselmeyi başardı. Takımlar 5’erli ikili gruba ayrıldı. […]

Subscribe US Now