Toyota’dan İngiltere’ye 240 milyon sterlinlik yatırım

kobipostasi

Toyota İngiltere’deki tesislerini modernize etmek amacıyla toplam 240 milyon sterlin yatırım yapacağını açıkladı.

Japon otomotiv şirketi Toyota, İngiltere’deki tesislerini geliştirmek için 240 milyon sterlin yatırım yapacağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada İngiltere’de Auris ve Avensis modellerinin üretiminin yapıldığı Derby şehrindeki Burnaston ve Galler’deki Deeside tesislerine toplamda 240 milyon sterlin ek yatırım yapılacağı belirtildi.

Tesislerde yapılacak modernizasyonla daha seri bir üretimin yapılmasının planladığı belirtildi.

Yatırım kararına ilişkin olarak değerlendirmede bulunan Toyota Motor Avrupa’nın Üst Yöneticisi John van Zyl, “İngiltere’nin Avrupa’ya gümrüksüz serbest piyasa erişiminin olmasını bekliyoruz. Bu bizim başarımız için hayati.” ifadelerini kullandı.

İngiltere’de Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu (SMMT) tarafından yakın zamanda yapılan açıklamada İngiltere’nin AB’den çıkış kararının sektörde yatırım hacmini olumsuz etkilediği belirtilmişti.

SMMT verilere göre geçen yıl İngiltere’de otomotiv sektörüne yapılan toplam yatırım miktarı 2015’te kaydedilen 2,5 milyar sterlinden 1,66 milyar sterline gerilemişti.

Geçen yıl Toyota, İngiltere’deki her iki tesisinde toplam 180 bin araç üretti.

Toyota’nın her iki tesisinde toplamda 3 bin 90 kişi istihdam ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ÇEDAŞ'tan kırsala 780 milyon liralık yatırım ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa: "2017-2023 döneminde Sivas, Tokat ve Yozgat’a toplam 780 milyon liralık yatırım yapmış olacağız"

Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, sorumluk sahalarında bulunan Sivas, Yozgat ve Tokat’ta, 2017-2023 döneminde 780 milyon liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Akboğa, yazılı açıklamasında, geçen yıl yaptıkları 100 milyon liralık yatırıma bu yıl 105 milyon lira daha eklemeyi hedeflediklerini kaydetti. Akboğa, “Bu dönemde kırsalda bir […]

Subscribe US Now