TOBB?un Uluslararası Karayolu Taşımacılığına ilişkin istatistiklerine göre;

kobipostasi

2012 yılı şubat ayında, bir önceki yılın şubat ayına göre verilen geçiş belgesi sayısında yüzde 6,72?lik, TIR Karnesi sayısında da yüzde 1,06?lık bir azalma yaşandığı görülüyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ticaret ve TIR Dairesi Başkanlığı?nın verilerine göre, 2012 yılı şubat ayında, bir önceki yılın şubat ayına göre verilen geçiş belgesi sayısında yüzde 6,72?lik, TIR Karnesi sayısında da yüzde 1,06?lık bir azalma yaşandı. Aynı verilerden, bu yılın ilk iki ayında verilen geçiş belgesi sayısında geçen yıla göre yüzde 7,46?lık, aynı dönemde verilen TIR Karnesi sayısında da yüzde 1,95?lik bir azalma görülüyor.

2012 yılı şubat ayında 3.279 adet sürücü kartı, 13 adet şirket kartı ile 12 adet servis kartı üretilerek, sahiplerine ulaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DSV, FIATA Uluslararası Genç Forwarder Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek

UTIKAD, ABD’de yapılacak olan FIATA Uluslararası Genç Forwarder Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere DSV Hava İthalat Operasyon Müdürü Serkan Vardar’ın sunduğu projeyi seçti. Uluslararası bir kuruluş olan ve dünya çapında pek çok ülkeden nakliye ve lojistik şirketlerinin üye olduğu FIATA, her yıl farklı bir ülkede kongre düzenleyip, değişik ülkelerden gelen […]

Subscribe US Now