Titreyengöl ekolojik turizm merkezi olacak

kobipostasi

Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden biri olan Titreyengöl, çevreye ve doğal dengeye uyumlu projelerle yeniden turizme kazandırılacak. Hayata geçirilecek yeni projelerle Manavgat’ın Titreyengöl-Sorgun turizm bölgesi ‘Ekoturizm’ merkezi haline getirilecek.

Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcılar Birliği (TİSOYAB) ve Antalya yerel yönetimi, Manavgat Titreyengöl ve Sorgun Ormanları?nı, yapılacak çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla ekolojik turizmin merkezlerinden biri haline getirmeyi planlıyor. Antalya bölgesinin deniz, kum güneş turizminin yanı sıra doğal güzellikleriyle de turizmde ön plana çıkması gerektiğini belirten TİSOYAB Başkanı Hüseyin Aydoğan, ?Sorgun Ormanı?nın turistlerin ve halkın hizmetine kazandırılması, Titreyengöl peyzaj projesinin hayata geçirilmesi, Titreyengöl?ün doğal kimliğine kazandırılması ile arıtma sorunlarının çözümüne dayalı çalışmaların başlatılması konusunda yerel yönetimimizle uzlaşma sağlandı. Bu projelerin hayata geçirilmesiyleTitreyengöl Manavgat ve bölge turizminin yüz akı olacak? dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Betek Pazarlama genel müdür yardımcılığına Gülay Dindoruk atandı

Filli Boya, Fawori, Alsecco ve Alligator markalarıyla hizmet veren Betek?in, Filli Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Gülay Dindoruk, ?Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı? olarak atandı. Gülay Dindoruk,  Galatasaray Lisesi, İTÜ Elektrik Mühendisliği ve İÜ İşletme İktisadı bölümlerinden mezun olduktan sonra sırasıyla Sigorta, Enerji ve Yalıtım sektörlerinin pazarlama ve iş […]

Subscribe US Now

Betboo