Termo Teknik 2016’da kararlı büyümesini bir milyon metreyi aşan panel radyatör satışı ile sürdürdü

kobipostasi

Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, Termo Teknik’in 2016 yılını değerlendirdi.
Termo Teknik, 2016 yılında bir yandan 50. yılını kutlarken, bir yandan da kapasite ve alt yapı yatırımları ile büyümesini sürdürdü. Kapalı alanı 42.000 metrekareye ulaşan fabrika, 2017 yılında inşa edilecek üretim bandı ve bina altyapısı yatırımları ile büyümeye devam edecek olan Termo Teknik, ürün çeşitliliğine de önem verecek.

Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, Termo Teknik’in, sadece üretim alanında değil, satış alanında da büyümesini sürdürdüğünü, geçtiğimiz dört yılda iç pazardaki payın panel radyatörde yüzde 120; kombi ve kazan grubunda ise yüzde 480 arttığını söyledi. 2016 yılında bir önceki yıla göre yüzde 17’lik bir artış ile bir milyon metreyi aşan panel radyatör satışına ulaşıldığını kaydeden Çetinkurşun, kombi ve kazan serisinde de gelişimin devam ettiğini vurguladı.

2017 hedefleri

“2016’da hedeflerimize ulaşmanın verdiği gurur ve güvenle, 2017’de de kendimize ciddi ve iddialı hedefler belirledik” diyen Çetinkurşun şöyle devam etti: “2016’da elde ettiğimiz yüzde 17’lik büyüme 2017’de de artarak devam edecek. Kazan grubumuzda daha fazla projede yer alacağız. Kombi grubumuzda ise farklı yenilikler ve ürün gelişimleri ile yolumuza daha iddialı projelerle devam edeceğiz.” dedi.

Çetinkurşun, 2017’de yenilikçi ve dekoratif radyatör serisi ile tüketicinin zevkine daha fazla hitap edebilmeyi amaçladıklarını söyledi. İngiltere’de üretilen kombi ve kazan grubu ile de Türk tüketicisini Türkiye’den çok daha uzun yıllardır doğalgaz kullanan Avrupa ülkelerinde standartlaşmış ürün kalitesiyle buluşturabilmeyi amaçladıklarını vurgulayan Çetinkurşun şöyle devam etti: “Termo Teknik olarak uzun vadeli hedefimiz Türk tüketicisini, Avrupa ve Amerika dahil dünyanın dört bir yanında kullanılan Termo Teknik panel radyatörlerin uluslararası standartlara sahip kalitesine alıştırmaktır. Bir yandan ürün ve çözümlerimizi piyasaya sunarken, bir yandan da, bayilerimiz ile her zaman olduğu gibi samimiyete ve açıklığa dayalı bir iletişimi tercih etmeye devam edeceğiz. Böyle bir iletişim ve ticaret prensibi, güvenli ve sağlam bir büyümenin temel taşıdır. Termo Teknik olarak bayilerimizi aileden görüyoruz ve gelecek planlarımızı birlikte oluşturuyoruz.” ifade etti.

Çetinkurşun, “Termo Teknik üstün teknoloji ile yeni ürünler geliştirmeye ve ihraç etmeye, Isıtma sistemleri piyasasında dünyanın önde gelen markalarının seçkin ürünlerini Türkiye’ye sunmaya, iş ortaklarının her zaman yanında olmaya ve son kullanıcılara etkili hizmet vermeye 2017 yılında da devam edecektir’ dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Emlak Konut GYO, 2016’da 7,3 milyar TL satış gerçekleştirdi

2016 yılını 7,3 milyar TL satış ile kapatan Emlak Konut GYO, 2017’de satışlarını arttırarak 8 milyar TL seviyesine getirmeyi hedefliyor. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, 1 Ocak 2016 -31 Aralık 2016 tarihleri arasında KDV hariç 7.328.800.613 TL değerinde, 10.053 adet bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi. 2016 […]

Subscribe US Now

Betboo