Telekomünikasyon sektörünün vazgeçilmezi: kişisel veri güvenliği

admin

Telekomünikasyon sektörünün ülke ekonomisine daha fazla katkı sunması için teknolojinin baş döndüren hızının yakalanması şart. Ancak bu gelişimin kalıcı ve güvenli olması için de veri güvenliği konusunda ciddi adımlar atılması gerekiyor. Bu önemli ihtiyaçtan yola çıkan Tüm Telekomünikasyon İş İnsanları Derneği, Elektronik Haberleşmede Kişisel Veri Güvenliği ve Dijital Dönüşüm konferansıyla telekomünikasyon sektörünü yakından ilgilendiren veri güvenliği konusundaki en güncel yaklaşımları masaya yatırmayı ve kalıcı çözümlerle sektörün veri güvenliği ihtiyaçlarına yön vermeyi hedefliyor.

Tüm Telekomünikasyon İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dilek Bağdatlıoğlu, Elektronik Haberleşmede Kişisel Veri Güvenliği ve Dijital Dönüşüm konferansı hakkında şunları söyledi: “Sektörümüzün, kişisel verilerin korunması konusundaki güncel ihtiyaçlarından yola çıkarak düzenlediğimiz bu konferansta konuyla ilgili sorunların tanımlanmasına, teknolojik çözüm önerilerinin tanıtılmasına, çözümlerin uygulanabilir yöntem ve metodolojilerle gerçekleştirilmesine destek olmayı hedefliyoruz. Etkinlik süresince oluşacak içerik derneğimiz tarafından derlenerek, sektörün ihtiyaçlarına çözüm getirecek nitelikte modelleme ve regülasyon önerileri ışığında hazırlanacak ve Türkiye için bir model önerisi oluşturulacaktır.  Hazırlanacak olan model/regülasyon önerisi basılı bir başvuru kitapçığı haline getirilerek, kamu kurum ve kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili tüm paydaşlarla paylaşılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gıda Güvenliği Derneği Medya Ödülleri sahiplerini buldu

Gıda Güvenliği Derneği Medya Ödülleri Töreni, Gıda Güvenliği Derneği (GGD) Başkanı Samim Saner, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, dernek yetkilileri ve sağlık muhabirleri ile akademisyenlerin katılımıyla yapıldı. Gıda Güvenliği Derneği’nin tanıtıldığı ve ödül törenine giden sürecin anlatıldığı video gösterimiyle başlayan törende, kurum ve kişilerin ardından haberleriyle ödüle ayık […]

Subscribe US Now

Betboo