Tekstil ve Konfeksiyon Sektörleri İnovatif Girişimcilerini Arıyor

ECHXTILEStart-up Challenge için başvurular başladı

Uludağ Tekstilİhracatçıları Birliği’nin (UTİB) sektörde inovasyon kültürünü oluşturmak veyeni girişimleri sektöre kazandırmak amacıyla bu yıl 12.’sini düzenlediğiUluslararası AR-GE Proje Pazarı, Techxtile Start-Up Challenge için projebaşvurularında süreç başladı. Girişimcilerin projelerini online kayıtyaptırabilecekleri Techxtile Start-Up Challenge’in son başvuru tarihi ise 20Ekim 2020 olarak açıklandı.

Türkiye’nin inovasyon vegirişimciliğe verdiği önemin son yıllarda arttığını ve tüm kurumlarıyla bualana yatırımlar yaptığını belirten UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar TaşdelenEngin, ileri teknolojiye sahip ülkelerle aradaki farkın kapatılabilmesi için buhareketin tabana yayılması gerektiğini söyledi.

“Girişimcilikekosistemine büyük katkı sağlıyoruz”

Kurulduğu günden bu yanasektöre öncülük eden projelere imza atan UTİB’in Techxtile Start-Up Challengeile tüm paydaşları bir araya getirdiğini kaydeden Pınar Taşdelen Engin,“Üniversite sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi yanında, sanayiciler ilestart-upların beraber çalışacağı ortamlara da aracılık eden Techxtile Start-UpChallenge, sektörün ve alanlarının uzman isimlerinin eğitmen, konuşmacı ve jüriolarak katılımıyla da girişimcilik ekosistemine önemli katkı sağlıyor. Sürecinbaşından finaline kadar geçen süreçte verilen eğitimler ve yapılan çalışmalarözellikle genç girişimciler ve girişimci adayları için başlı başına bir ödülniteliğinde” dedi.

Kimlerkatılabiliyor?

Techxtile Start-UpChallenge’e Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyruklu 18 yaşınıtamamlamış öğrenciler ve mezunlar proje başvurusu yapabilecekler. Araştırmacı,akademisyen,kamu veya özel kurumçalışanları, girişimci adayları, inovasyon yapan ekipler ile start-up sahipleriveya kurucularının da proje gönderebileceği yarışmaya, T.C. Sanayi ve TeknolojiBakanlığı onaylı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile özel şirket sahipleri veya kurucularıda katılabiliyorlar.

Techxtile Start-UpChallenge’a dair ayrıntılı bilgiler http://www.techxtile.net/etkinlik web sayfasında ilan edilecekve program takvimi aşağıdaki gibi işleyecek:

20Ekim 2020: Proje Son Teslim Tarihi

3-4Kasım 2020: Tüm Katılımcılar İçinGenel Girişimcilik Eğitimi – 1

5-6Kasım 2020: Tüm Katılımcılar İçinGenel Girişimcilik Eğitimi – 2

11Kasım 2020: Ön Elemeyi GeçenProjelerin Web Sitesinden Duyurulması

21Kasım 2020: Ön Elemeyi GeçenGirişimciler İçin Pitching Eğitimi

28Kasım 2020: Değerlendirme KuruluTarafından Yarı Final Projelerinin Belirlenmesi

29Kasım 2020: Finale Kalan Projelerİçin Devam Eden Mentorluk Süreci

15Aralık 2020: Advanced Pitching ÖncesiSunum Geliştirme Eğitimi

15-17Aralık 2020: Advanced Pitching ve ÖdülTöreni Haftası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ZATÜRRE VE GRİP AŞISI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

GRİP VE ZATÜRRE AŞISINI KİMLER YAPTIRMALI? COVID-19 virüsü tüm dünyada yeniden etkisini artırırken, grip mevsiminin yaklaşması ile birlikte uzmanlar özellikle kronik hastalığı olan kişilerin grip ve zatürre aşısı olmaları gerektiğini söylüyor. Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır İçerenköy Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Fatma Nur Özdoğan, grip aşısı […]

Subscribe US Now