TEB Portföy ‘Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi’ seçildi

kobipostasi

Dünya finans piyasasında etkin World Finance dergisi, TEB Portföy Yönetimi’ni, ‘Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi’ seçti. TEB Portföy Yönetimi Genel Müdürü Ömer Yenidoğan, World Finance Ödülleri kapsamında, 68 ülke için ayrı ayrı yapılan oylama sonucunda en iyi yatırım yönetimi şirketi seçilmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Dünyanın önde gelen finans yayınları arasında yer alan World Finance dergisi tarafından her yıl düzenlenen World Finance Ödülleri’nin sonuçları açıklandı. 2013 World Finance Ödülleri kapsamında En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi kategorisinde yapılan oylamada, Türkiye’den en fazla oyu alan TEB Portföy Yönetimi A.Ş. ‘Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi’ seçildi.

Bağımsız uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından belirlenen kısa liste üzerinden yapılan seçimde, yatırım felsefesi, yatırım araştırması, raporlama, şeffaflık, bilgilendirme ve fon performansı kriterleri göz önünde bulunduruldu.

Yabancıların Türkiye’deki 1,5 milyar TL’lik hissesini yönetiyor 

s1379685036_TEB_Portfoy_GMY_OmerYenidogan_090513
TEB Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Ömer Yenidoğan

Son yıllarda varlık yönetimi sektörünün hızlı bir gelişme sürecine girdiğine dikkat çeken TEB Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Ömer Yenidoğan, TEB Portföy olarak uzun yıllardır bu alana yatırım yaptıklarının altını çizdi. Yurtdışından Türkiye’ye yatırım yapan kurumsal yatırımcıların yaklaşık 1,5 milyar TL büyüklüğündeki varlıklarını Türk hisse senetlerinde yönettiklerini belirten Yenidoğan, World Finance tarafından verilen “Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi’ ödülüyle birlikte TEB Portföy’ün uzmanlığının ve aktif portföy yönetimi anlayışının ulusal ve uluslararası arenada bir kez daha ön plana çıktığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Düşler Akademisi, New York'ta örnek proje olarak sunulacak

Çifte sorumluluk anlayışıyla, ticari faaliyetlerine olduğu kadar kurumsal sorumluluklarına da öncelik veren Vodafone Türkiye’nin bu çerçevede engelleri kaldırmak adına geliştirdiği en önemli projelerinden Düşler Akademisi, Birleşmiş Milletler’in New York’ta gerçekleştireceği “Engellilik ve Kalkınma” konulu toplantı kapsamında “Innovation Enables” başlıklı etkinlikte örnek proje olarak sunulacak. Türkiye Vodafone Vakfı’nın Kalkınma Bakanlığı, UNDP […]

Subscribe US Now

Betboo