TBB, Çek Düzenleme ve Çek Hesabı Açma Yasağı Kararlarına İlişkin açıklama yayınladı

kobipostasi

Türkiye Bankalar Birliği’nin “Çek Düzenleme ve Çek Hesabı Açma Yasağı Kararlarının Bildirilmesine ve Duyurulmasına İlişkin Tebliğ”i 13 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
5941 sayılı Çek Kanununun 5’inci maddesinde yapılan değişiklikle, Adalet Bakanlığı tarafından bankalara duyurulmak üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na bildirilen çek düzenleme ve çek hesabı açma yasağı kararları ile bu yasakların kaldırılmasına dair kararların, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne bildirilmesi şeklinde düzenleme yapılmıştır. Bu değişiklik uyarınca, söz konusu kararlar, Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne bildirilecek ve Risk Merkezi tarafından da bankalara duyurulacaktır.
Söz konusu Tebliğe www.riskmerkezi.org internet sayfasındaki Düzenlemeler bölümünden ulaşılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen Beton 2017 Kongresi ve Fuarı, hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini İstanbul’da bir araya getirdi. 13 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen törene Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, […]

Subscribe US Now