TAİDER 5. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi 03-04 Kasım’da İstanbul’da düzenleniyor

admin

TAİDER 5. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi bu yıl “Aile Şirketlerinde Ben’den Biz’e Doğru” temasıyla gerçekleştiriliyor. TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü’nün konuşmasının ardından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç “Yeni Küresel Konjoktürde Aile Sirketlerinin Yeri” başlıklı açılış konuşmasını yapacak. Ardından paralel oturumlarla devam edecek olan zirvede, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton aile şirketlerinde kadının çoklu rollerinden bahsederken, 620 yıllık bir aile şirketi olan ünlü cam markası Seguso’nun hikayesini 23.nesil üyesi Gianandrea Seguso aktaracak.

“Ben kimim? Hissedar mı, Yönetici mi, Girişimci mi?” başlıklı panelde ise Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi, CEO Kazım Köseoğlu, Gilan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Geylan ve Alarko Holding Enerji İş Geliştirme Müdürü Tal Garih yer alıyor. Fersa Aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök “Kurumsallaşma ve Devir Süreçleri”nin detaylarını anlatırken, “Liderin Ani Kaybıyla Gelen Plansız Devir” sürecini ise Levent Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Atıl Pekşen ile Kam Ankara Beton Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Berkan Baykam aktaracak. İlk günün kapanış konuşmasında ise Basketbol Koçu Çetin Yılmaz “Lider Belirler” diyecek.

4 Kasım Cumartesi günü ise sabah gerçekleştirilecek oturumda TEB İnsan Kaynakları ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Nilsen Altıntaş “Kurum İçi Girişimcilik Yaklaşımı ve Aile Şirketleri İçerisindeki Uygulama Fırsatları”ndan bahsedecek. Öğleden sonraki oturum aile şirketlerinin gelecek nesil üyelerine açık devam edecek. TEDx konuşmacısı ve Ekonomist Burak Ünaldı “Mandolin Nesli, Blokflüt Nesli ve Skrillex Nesli” başlıklı konuşmasında nesil devirlerine farklı bir bakış getirecek. Ardından “Peki Biz Nasıl Yaparız?” konulu oturum ile Zirve tamamlanacak.

Dünyada ilk kez: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Ödülü Kuzey Yıldızı

TAİDER tarafından aile şirketlerinde sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini desteklemek amacıyla geliştirilen Kuzey Yıldızı: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Projesi, “çalışanlar, çevre, toplum ve gelecek nesiller” açısından fark yaratarak ülke ekonomisine değer katan aile işletmelerinin teşvik edilmesini amacıyla bir de ödül içeriyor. Bu yıl ilk kez verilecek ödüller, “5. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi”nde sahiplerini bulacak. Dünyada da bir ilk olma özelliği taşıyan ödül, Büyük ve Küçük-Orta Ölçekli İşletmeler için iki kategoride verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk şirketi bir kez daha dünyada ilk 20’de

Yazılım testi alanında danışmanlık hizmetleri sunan Keytorc, İngiltere merkezli Test Magazine tarafından bir kez daha dünyanın önde gelen 20 test hizmeti şirketinden biri olarak gösterildi. Test Magazine dergisinin konu ile ilgili raporunda, Keytorc’un kritik yazılım testi süreçlerini yöneterek, yüksek kaliteli sistemlerin toplam üretim maliyetlerini düşürme yolunda farklı sektörlerden müşterilerine yardımcı […]

Subscribe US Now

Betboo