Suriyelilere Online Arapça Girişimcilik Eğitimi

admin

Habitat Derneği, Türkiye’de sayıları neredeyse 3 milyona ulaşan Suriyeli mültecilerin ekonomiye kazandırılması için hayata geçirilen İMECE Programı’nın belirli eğitimlerini, Cisco işbirliğinde online ortama taşıyacak. Cisco’nun, Türkiye’de yetkin 7 akademisinden biri olan Habitat Derneği’nin, Suriyeliler için hazırladığı girişimcilik eğitimlerine, ücretsiz ve Arapça dil seçeneği ile ulaşılabilecek. Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, ilerleyen dönemlerde diğer eğitimleri de Arapça olarak online platforma taşımaya hazırlandıklarını kaydetti. Başvuru için gerekli bilgilere ise Linkten ulaşabilirler.

Farklı Potansiyellere Farklı Eğitim

Online girişimcilik eğitimleri hakkında bilgiler veren Başak Saral, “Habitat Derneği olarak Türkiye’deki Cisco Networking Academy’lerden biriyiz. Bu kapsamda İMECE Programı dahilinde, Cisco bünyesinde yer alan online eğitim sınıfları açacağız. Eğitimler ücretsiz ve Arapça olacak. Eğitim sonrasında Suriyeliler, Habitat Derneği tarafından eğitimi tamamladıklarına dair bir belge alabilecekler. İlk olarak “girişimcilik” eğitim sınıfını açacağız. Sonrası IoT (nesnelerin interneti), linux, c++ şeklinde eğitimler devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LUX* Bodrum’dan Alzheimer Vakfı’na anlamlı destek

19 Mayıs’ta sürpriz etkinliklerle kapılarını açmaya hazırlanan LUX* Bodrum Resort & Residences sosyal vatandaşlık bilinciyle sektöre örnek adımlar atmaya devam ediyor. LUX* Bodrum Resorts& Residences, iş dünyası ve cemiyet hayatından ünlü isimlerin buluştuğu Bahar Karnavalı Alışveriş Şenliği’nin ana sponsoru oldu. ethica, esthetica, ethica sigorta ve MYC İnşaat’ın yatırımcısı MYC Partners’ın […]

Subscribe US Now

Betboo