STR ve Google güç birliğine gidiyor

kobipostasi

Otel doluluk oranlarıyla ilgili verileri toplayan STR, oteller hakkında bilgi aramalarında yüksek bir erişim gücüne sahip olan Google güç birliğine gitme kararı aldı.

Şirket yöneticileri bu işbirliğinin daha yüksek Google arama hacimleri ile yüksek otel talep seviyeleri arasında bir korelasyon içereceğini söylüyor.

“Araştırmamız, Google arama verileri ile aslında iki pazarda satılan oda gece sayısı arasında istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki olduğunu gösterdi” diyen STR Analisti Robert Bauer " Küresel pazarlar mevsimsellik, tüketici seyahati davranışları ve ekonomik faktörlere bağlı olduğu için büyük farklılıklar gösteriyor. Ancak otel sektöründe kurulu diğer pazarlar için benzer bir korelasyonun projelendirilmesi gerekiyor. Bu, otelcilerin belirli bir varış yerindeki ilgiyi değerlendirmelerinde ve rezervasyon kalıplarının o ilgi etrafında nasıl dönüştüğünü ölçmede son derece önemlidir” diye ekliyor.

Yıl bazında yapılan karşılaştırmalarda Google’ın New York’taki konaklama araması 2015’te yüzde 3, 2016’da ise yüzde 7,3 arttı. Oteldeki satış talebi de 2015’te yüzde 2,8, 2016’da yüzde 5,8 arttı. Uluslararası gezginlerin, Kasım 2016’da New York’ta konaklama için Google arama hacmi artış kaydetti. Londra’daki konaklama aramaları 2015’te yüzde 2,1 artarken 2016’da sadece yüzde 0,8 oldu. İngiltere’de otel talebi hem 2015’te hem de 2016’da yüzde 1,7 artış kaydetti. 2016 Kasım ve Aralık ayları Londra’da konaklama aramaları ve talebi için özellikle güçlü aylardı. Bunun İngiliz sterlininin değerindeki düşüşten kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Staj dönemini verimli kullanmak isteyen işveren ve stajyerlere öneriler

Eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte öğrenciler için staj döneminin başladığını söyleyen Eleman.net Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, bu dönemi verimli geçirmek isteyen işverenler ve stajyerlere önerilerde bulundu. Zorunlu ya da gönüllü, stajın her türünün iş hayatına atılan ilk adım olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Duyarlar, “Gençler, staj dönemini […]

Subscribe US Now

Betboo