Soma faciasında gözaltılar

kobipostasi

140518222834_soma_arrests_512x288_apSoma’daki maden faciası sonrası, maden firması yönetici ve personeli de dâhil 24 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Basında yer alan haberlere göre, polis Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Soma’daki facia ile ilgili 24 kişiyi gözaltına aldı.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Gözaltında olan 5 kişiyle görüştüm. 5 kişinin savcılıkta sorguları tamamlandı ve tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildiler” dedi.

Madendeki arama-kurtarma çalışmaları cumartesi günü sona ermişti. Son iki işçinin cesetlerinin de çıkarılmasıyla ölü sayısı 301 olarak açıklandı.

Çalışmaların sona ermesi nedeniyle pazar sabahı görevliler dışında maden ocağının tümüyle boşaltıldığı kaydedildi.

Maden ocağı sahasına girişler, basın mensupları da dâhil görevli olmayan herkese kapatıldı. Madende görev yapan gazetecilerin sabah saatlerinde çıkarıldığı sahada, sadece İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri ile jandarma personeli ve maden çalışanlarının kaldığı açıklandı.

Yangının kısmen devam ettiği gözlenen madende, kuzeybatı kesimdeki iki ocak ağzının tuğlayla örülmeye başlandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yunus parklarının kapatılma süresi 2 yıla mı çıkıyor?

Meclis kulislerinde önce altı ay, daha sonra bir yıl içinde kademeli olarak kapatılacağı söylenen yunus parklarının kapatılma süresinin iki yıla çıkartılacağı yönündeki bilgiler hayvan severlerin endişelerini artırdı. Yunuslara Özgürlük Platformu ve Yeryüzüne Özgürlük Derneği, yunus parklarının ve hayvanlı sirklerin artık tamamen yasaklandığı yönündeki hatalı bilgilendirme ve haberler hakkında kamuoyunu bilgilendiren […]

Subscribe US Now