2016’yı 4 bin mağaza ile kapatan Şok Market, 2017’de her gün üç yeni mağaza açacak

admin

2016’nın hızlı tüketim ürünleri kategorisinde en hızlı büyüyen perakendecisi olan Şok Marketler yılı, hedeflediği gibi 4 bin mağaza açarak tamamladı. Ümraniye mağazası ile birlikte Şok Marketler’in çalışan sayısı da 17.000’i buldu. 2017’de her gün üç mağaza açmayı planlayan Şok, yılın sonunda 1000 yeni mağazaya ulaşacak.

Markanın geçirdiği dönüşümü ve hızlı büyümesini her fırsatta ifade eden ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, 2011 yılında 1.200 mağaza ile aldıkları şirketi, dört yılda dört katı büyüttüklerine işaret etti. 2016 yılında yüzde 40’a yakın büyüme yakalayarak yılın en hızlı büyüyen perakendecisi olduklarını hatırlatan Demirel, “2016 yılında 4 bin kişiye istihdam sağlayarak çalışan sayımızı 17 bine yükselttik. Dev bir perakende ailesi olduk. 2017 yılında, bin yeni mağaza açıp market sayımızı 5 bine çıkaracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SAP, Mülteci Kod Haftası’nın sonuçlarını açıkladı

SAP ve Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) ilk duyurusunu İstanbul’daki Dünya İnsani Zirvesi’nde yaptıkları, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının iş ortaklığında düzenlenen Mülteci Kod Haftası tamamlandı. Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (UNCHR) göre dünyanın en kalabalık mülteci nüfusuna ev sahipliği yapan Türkiye, Mısır, Lübnan ve […]

Subscribe US Now