Software AG?den sağlık sektörüne iki yeni çözüm

kobipostasi

Software AG?nin sunduğu HIPAA Link modülü işlem uyumluluğunu sağlarken, HL7 eStandard modülü sağlık verilerinin alışverişini kolaylaştırıyor. Software AG çözümleri, sağlık kuruluşlarının sıkı iletişim ve kalite standartlarını karşılamasını sağlıyor.

Software AG, sağlık sektörüne yönelik olarak geliştirdiği HIPAA Link ve HL7 eStandard modüllerini tanıttı. Yeni çözümler, bilgi alışverişini ve standartlara uyumluluğu kolaylaştırıyor.

Software AG Sağlık ve Yaşam Hizmetleri Direktörü Bill Stevens, ?HIPAA uyumluluğu, iş süreçlerini değiştirdi ve sağlık kuruluşlarını mevcut sistemlerini bu yeni standarda uygun hale getirmek zorunda bıraktı. HIPAA 5010, ek zorunluluklar getiriyor ve belli sağlık işlemlerinde elektronik aktarım kurallarını güçlendiriyor. Software AG, kuruluşlara bu kurallara uyum sağlama ve eşzamanlı olarak karmaşık bir sistem ortamını sadeleştirme imkanı veriyor,? diyor.

Software AG webMethods HIPAA Link, kapsamlı ve ölçeklenebilir bir çözüm. Kuruluşlara, zorunlu tutulan tüm HIPAA işlemlerini alma, ayrıştırma ve onaylama, ayrıca HIPAA 5010, 4010 ve 4010 A1 standartları için uygun onaylar verme imkanı sağlıyor. Bu modül, sağlayan taraf, ödeyen taraf, yönlendiriciler ve sponsorlar arasında hızlı ve sorunsuz entegrasyona yönelik bir çözüm sunarak sağlık kuruluşlarının işlemlerini belli bir düzene oturtuyor.

HL7 eStandard modülü, farklı sistemler arasındaki sağlık verilerinin sorunsuz değiştokuş edilmesini kolaylaştırıyor. HL7 eStandard, uygulamaları entegre ediyor, gerekli bilgiyi alıyor, bunu HL7 standardına göre biçimlendiriyor ve onaylıyor, ardından bu bilgiyi kurum içindeki ve dışındaki paydaşlara ulaştırıyor.

Stevens şöyle devam ediyor: ?Sağlık kuruluşları, önemli miktarda veri üretiyor ve tüketiyor. Sistemlerinin, iş ortağı, hizmet sağlayıcı ve düzenleyici kurumların sistemleri dahil pek çok yazılım platformuyla etkileşim içinde olması gerekiyor. Software AG?nin HL7 eStandard modülü, herhangi bir BT platformunun bir işlemin parçası olmasını sağlarken, sağlık sektöründe sıkıntı yaratan iletişim sorunlarını çözüyor.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Lenovo son çeyrek rakamları ile 5'inci kez pazarın büyüme hızını aştı

IDC?nin, 11 Şubat 2011 tarihli raporuna göre, Lenovo, dünyanın önde gelen 5 kişisel bilgisayar üreticisi arasında en hızlı büyüyen şirket oldu. Yılın her çeyreğinde yayınlanan ortalama pazar rakamlarından üst üste beşinci kez daha fazla büyüyen Lenovo, 2010 yılının 4. çeyreğinde elde ettiği, yüzde 10,4?lük pazar payı ve yıllık bazda ulaştığı […]

Subscribe US Now