SINIRSIZ ZİHİN SINIRLARI AŞARAK ÖĞREN, YÖNET VE YAŞA

admin

Beynimiz “sabit” değildir; değişim, büyüme,
adaptasyon ve yenilenme yeteneğine sahiptir.
Herhangi bir yaştaki herkes bir şey öğrenebilir…

Beynimiz, genetik olarak belirlenmiş, her şeyi değil bazı şeyleri öğrenebilen, sabit bir yapı zannedilir. Bu yanlış anlayış bütün hayatımızı yönlendirerek kimilerini matematikten, kimilerini müzikten soğutur.

Stanford Üniversitesi’nde eğitim profesörü olan ve onlarca yıl inançların ve önyargının eğitim üzerindeki etkisini inceleyen Jo Boaler, modern nörobilim bulgularına ve eğitim alanında yapılmış onlarca çalışmaya dayanarak bu “sabit beyin” fikrini çürütüyor. Sınırsız Zihin’de, en güncel bilimsel bulgular ışığında, öğrenme potansiyelinin kilidini açmak için altı anahtar ortaya koyuyor; ve araştırmaları, en yüksek seviyelere ulaşanların herhangi bir beceriye yönelik genetik bir eğilim nedeniyle değil, kitapta ortaya koyduğu anahtarlar nedeniyle bunu yaptığını kanıtlıyor.

Beynimiz “sabit” değildir; değişim, büyüme, adaptasyon ve yenilenme yeteneğine sahiptir. Herhangi bir yaştaki herkes bir şey öğrenebilir…

“Jo Boaler bugün en yaratıcı ve yenilikçi eğitimcilerden biri. Sınırsız Zihin’de, en üst düzey beyin bilimini sınıftaki tecrübesiyle birleştiriyor ve her birimizin sınırsız potansiyele sahip olduğunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda bunu nasıl başarabileceğimize dair stratejiler de sunuyor.”

  • LAURENE POWELL JOBS

“Boaler, sadece iyi öğretmenin sırrını bilmekle kalmayıp aynı zamanda bu armağanı başkalarına nasıl vereceğini de bilen, nadir ve dikkat çekici eğitimcilerden biri.”

– CAROL DWECK, Mindset’in yazarı

Yazar Jo Boaler, Stanford Graduate School of Education, Matematik Eğitimi bölümünde öğretim üyesidir.

Künye Bilgisi:

Sınırsız Zihin:
Sınırları Aşarak Öğren, Yönet ve Yaşa

Orijinal adı: Limitless Mind:

Learn, Lead and Live Without Barriers

Yazar: Jo Boaler

Çeviren: Zeynep Nur Ayanoğlu

Yayın tarihi: Ağustos 2020

Fiyat: 26 TL

ISBN: 978-605-7685-44-5

Barkod: 9786057685445

Ürün Sırası: 219

Ana Kategori: Bilim

Ebat: 13,5 x 20 cm

Sayfa Sayısı: 208

Kapak Türü: Karton Kapak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LG WING, “Kullanışlı” Tanımını Yeniden Şekillendiriyor

LG’nin Benzersiz Akıllı Telefonu LG Wing, LG’nin Bilinmeyeni Keşfetme Çabalarına Eşlik Ediyor ve Son Derece Etkileyici, Yeni Mobil Deneyimler Sunuyor. LG Electronics (LG), ilk Explorer Project cihazı LG WING’i Seul genel merkezinden dünya çapında canlı olarak yayınlanan bir online lansmanla (https://lgwing.me/DiscovertheUnexplored) tanıttı. Explorer Projesi’nin mobil endüstriyi genişletme misyonu çerçevesinde, henüz […]

Subscribe US Now

Betboo