Signify karbon nötr olmayı başardı ve rotasını çevre ve toplum üzerindeki olumlu etkisini ikiye katlamaya çevirdi

admin

Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT), %100 yenilenebilir elektrik kullanmanın yanı sıra dünya çapındaki tüm operasyonlarında karbon nötrlük elde ettiğini duyurmaktan gurur duyuyor. [1] Şirket, 2020 taahhütlerinden geriye kalanları gerçekleştirmeye doğru emin adımlarla ilerlerken, çevre ve toplum üzerindeki olumlu etkisini ikiye katlamaya odaklanacağı beş yıllık yeni bir yolculuğa çıkıyor.

Signify, Eylül 2020’de Karbon Nötr oldu

Tesislerinde enerji verimliliği daha yüksek teknolojilere, daha sürdürülebilir taşıma olanaklarına ve optimize edilmiş lojistik planlamaya, bunun yanında daha sürdürülebilir bir şekilde daha az seyahat etmeye geçiş yapan Signify, 2010 yılından bu yana operasyonel emisyonlarını %70’in üzerinde azaltmayı başardı. Ayrıca şirket, biri Teksas’ta diğeri Polonya’da olmak üzere imzaladığı iki elektrik satın alma anlaşmasıyla %100 yenilenebilir elektrik kullanıyor. Yerel halkın sağlığına fayda sağlamayı amaçlayan projeler gerçekleştirdiği karbon dengeleme programıyla da emisyon azaltımlarında dengeyi yakalıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan The Climate Group’un CEO’su Helen Clarkson, şu ifadelere yer verdi: “2020 yılında tüm operasyonlarını karbon nötr hale getirerek büyük bir başarıya imza atan Signify’ı kutluyoruz. Signify’ın RE100 ve EV100 girişimlerine verdiği destekle birlikte enerji verimliliğine sahip LED aydınlatmanın dünya çapında kullanımını hızlandırmak için 10 yılı aşkın bir süredir Signify’la ortak çalışıyoruz. Paris Anlaşması’nın hedeflerine ulaşmak için dünya çapında emisyonları 2030 yılına kadar yarıya indirmemiz gerektiğinden 2020’leri ‘İklim On Yılı’ olarak adlandırıyoruz. Bu nedenle, daha fazla sayıda şirketin kendi nötrlük hedeflerini belirlerken Signify’ın izinden gitmesi gerekiyor.”

Signify’ın CEO’su Eric Rondolat ise şöyle konuştu: “Signify’daki tüm meslektaşlarımla gurur duyuyor ve karbon nötrlük hedefimize ulaşmadaki desteklerinden ötürü hepsine teşekkür ediyorum. Bu başarının şirketimiz için ne kadar önemli olduğunun altını çizerken diğer birçok şirketi de bu yolda bizimle birlikte yürümeye davet ediyorum. Dünyamızın hala demografik değişimler, kentleşme, iklim değişikliği ve kaynak kıtlığı ile karşı karşıya olduğunu unutmamak gerek. Zaman durup kutlama değil, daha da azimli olma ve bu zorlukların üstesinden gelmeye yönelik çalışmalarımıza hız kazandırma zamanıdır. Sürdürülebilirlik için büyüme ve harika bir çalışma ortamı sunmak, şirket stratejimizin temel dayanaklarındandır. Bu da sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda, karbon nötr olmanın ötesine geçeceğimiz, çevre ve toplum üzerindeki olumlu etkimizi 2025’te ikiye katlayacağımız anlamına geliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Anadolubanklılar QNB Finansbank ATM’lerini İndirimli Kullanabilecek

Verimli ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle Türk bankacılık sektörünün dinamik ve saygın kurumları arasında yer alan Anadolubank, müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. İki banka arasında yapılan anlaşma çerçevesinde Anadolubank müşterileri artık QNB Finansbank ATM’lerinden bankacılık işlemlerini avantajlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. Türk bankacılık sektörünün dinamik ve saygın kurumları arasında yer alan Anadolubank, […]

Subscribe US Now

Betboo