SHERPA, dijital varlıkların sorunlarına ışık tutmak için “UX Audit” hizmeti verecek

admin

Dünyanın en büyük markalarına kullanıcı deneyimi odaklı ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital deneyimler tasarlayan SHERPA, markaların dijital varlıklarının sorunlarına ışık tutmak için UX Audit hizmeti vermeye başladı.

UX Audit, kullanıcılarınızın ve sisteminizin deneyim problemlerini doğru tanımlamak, bu sayede kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sunmak ve tabii ki kullanıcı deneyiminin yatırıma geri dönüşünü arttırmak için şirketlere fayda sağlıyor.

UX Audit, dünyaca kabul görmüş kullanılabilirlik kriterleri kapsamında dijital bir ürünün uzmanlar tarafından analiz edilmesi, sunulan deneyimdeki sorunların tespit edilmesi ve geliştirme önerilerinin yaratılmasıyla başlıyor. Kullanıcı etkileşimini takip etmek için devrede olan ölçümleme aracının yapılandırmasının kontrol edilmesi, eksiklerin raporlanması ve kitle etkileşimine yönelik içgörülerin üretilmesi de servis kapsamında yer alıyor. Son olarak, incelenen nicel verinin yanında nitel veri de ısı haritaları ile oturum kayıtları incelenerek değerlendiriliyor ve kullanıcı etkileşimini optimize etmek için ortaya çıkarılan geliştirme önerileri, test edilebilecek formata uygun hale getirilerek performans indikatörleri tanımlanarak hipotezleştiriliyor.

Dönüşüm oranlarınız çok düşükse, kullanıcılarınız sunduğunuz deneyimden memnun değilse ve/veya edinim maliyetinizi optimize edebileceğinizi düşünüyorsanız; bu sorunların kaynaklarıyla dijital ürün tasarımınızdaki izdüşümlerini bulmak ve tamir etmek için, işe uygun araçlarla veri toplayıp, bu verileri analiz ederek başlayabilirsiniz.

Havacılıktan e-ticarete, beyaz eşyadan fintech ve perakende sektöründe kullanılan birçok global dijital varlık için kullanılmış SHERPA’nın UX Audit çalışmasında; dijital varlıklar kullanıcı deneyimi bağlamında dünyaca kabul görmüş Nielsen Norman Prensipleri ile analiz ediliyor, kullanıcıların dijital ürünü nasıl kullandığına dair mevcut acı noktaları ile gelişim alanlarını tespit ediliyor ve raporlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Abdülkadir Akkuş DEİK- Türk Lübnan İş Konseyi Başkanlığı koltuğunda

Tekstil, kimya ve gayrimenkul sektöründe 30 yılı aşan tecrübesiyle Türkiye ekonomisi ve istihdamına katma değer yaratarak, Akkuş Grup’u Türkiye’nin en önemli şirketleri arasına kazandıran Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş,konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: Abdülkadir Akkuş: “Lübnan- Türkiye arasında çok önemli işbirliklerine imza atacağız” “DEİK- Türk Lübnan İş Konseyi […]

Subscribe US Now

Betboo