SHERPA Blog nereye koşuyor?

admin

İnsan odaklı tasarım için faydalı Türkçe kaynakça yaratmak ve ortak paydası deneyim tasarımlamak olan bir topluluğun bir araya gelmesini sağlamak amacı ile henüz 2 yıl önce oluşturulan SHERPA Blog, yeni konulara farklı formatlarda temas ettiği yeni bir döneme başladı. Design Thinking (tasarım odaklı düşünme) alanında daha önce değinilmemiş başlıkların yer aldığı SHERPA Blog, okurlar tarafından daha kolay ulaşılabilir yeni arayüzleri ile makaleler, özel röportajlar, e-kitaplar ve özel UX Sözlük gibi dört ana başlıkta daha zengin bir içerik sunuyor.

Rehberlik eden özel röportajlar burada

Her hafta   Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri düzenli olarak yayına alınan makaleler, kullanıcı deneyimi ve kullanıcı deneyiminin konuştuğu tüm alanlarda önde gelen isimlerle yapılan söyleşiler ile zenginleşiyor. Bu ay, dünyaca ünlü Hotjar’ın kurucusu Dr. David Darmanin ile “user analytics” üzerine gerçekleştirilen röportaj, UX profesyonelleri tarafından oldukça yoğun bir ilgi gördü.

Video içerikler, ‘Tasarım Sohbetleri’ serisi ile başladı

SHERPA Blog takipçilerine farklı ve zengin bir deneyim sunmayı hedefleyen video formatlı içerikler, Tasarım Sohbetleri adlı video serisiyle SHERPA Blog Youtube kanalında başladı. Serinin Tasarımcının Beslenme Çantası başlıklı ilk videosunda izleyiciler, SHERPA’nın iki UX Designer’ı Arda Arıcan ve Orkun Duyar’ın sohbetine konuk oluyorlar. Serinin ikinci videosunda ise SHERPA’nın Content Strategist’i Eser Teker, SHERPA kurucusu Yakup Bayrak ile SHERPA’nın Design as a Service (DaaS) adlı yeni iş modeli üzerine söyleşiyor.

Siz de SHERPA Blog yazarı olabilirsiniz

Eğer siz de üzerinde yaşadığımız dünyanın daha kullanıcı dostu bir yer haline gelebileceğine inanıyorsanız, SHERPA Blog’da konuk yazar olmak için ilk adımı içerik anatomisi dokümanını inceleyerek atabilirsiniz. Dokümanın sonunda ise yazar adaylarının kısacık vaktini alacak bir başvuru formu mevcut.

Katkıda bulunmak isteyenlere İçerik Anatomisi dokümanı rehberlik ediyor

SHERPA Blog’un sayısı her geçen gün artan okurları, yorum ve eleştirileriyle SHERPA Blog’un doğru yolda olduğunu göstermekle kalmıyor; hem önerileriyle SHERPA Blog’a ne yöne gitmesi gerektiği konusunda ilham veriyor hem de SHERPA Blog’un araştırma-öğrenme-üretim eylemleriyle örülü dünyasında aktif olarak yer alıyorlar. SHERPA Blog İçerik anatomisi dokümanı, araştırmayı, öğrenmeyi ve öğrendiklerini üretime dönüştürmeyi seven kişiler için kullanıcı deneyimi ve ilgili alanlarda en iyi Türkçe kaynak olma hedefindeki SHERPA Blog’a katkıda bulunmak isteyenlere rehberlik etmek amacıyla oluşturuldu.

SHERPA Blog, sahiplendiği kullanıcı deneyimi -tasarım- teknoloji alanlarının kesiştiği bir yolda, Türkiye’de tüm sektörlerde kullanıcı deneyimi konusunda farkındalık geliştirmek ve sağlam bir kaynak olmak düsturuyla; makaleler, röportajlar, araştırmalar, e-kitaplar, video içerikler ve daha nicelerini üretmeye devam etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Perakende sektöründe teknoloji yatırımı hızlanacak

Sistem 9’un sponsorluğunu üstlendiği paneli araştırmacı Mehmet Ali Çalışkan yönetti. Panele, Global Compact Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin, SUTEKS Yönetimi Kurulu Başkanı aynı zamanda WEPs İş Dünyası Sözcüsü Nur Ger, Altunbilekler İcra Kurulu Üyesi Öznur Altunbilek ve senarist-yönetmen Ümmiye Koçak da konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılardan WEPs İş Dünyası Sözcüsü Nur […]

Subscribe US Now