Şekerbank’ta kredilerin yüzde 55’i KOBİ ve tarıma

admin

Şekerbank T.A.Ş.31.12.2018 tarihli konsolide olmayan mali tablolarını açıkladı. 2018 sonu itibariyle toplam kredi hacmini 20,6 milyar TL’ye ulaştıran Bankanın aktif büyüklüğü 31,3 milyar TL olarak gerçekleşti. Şekerbank’ın 2018 yıl sonu kârı 86,4 milyon TL olurken, toplam mevduat hacmi ise 2018 yılında yüzde 17 büyüme göstererek yıl sonu itibarıyla 23 milyar TL’ye ulaştı.

Servet Taze: “En büyük gücümüz, tabana yaygın kredi ve mevduat portföyümüz”

Bankanın 2018 yılı sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, üretimi destekleme misyonlarını 2018 yılında da kararlılıkla yerine getirmeye devam ettiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kuruluşumuzdan gelen sorumlu bankacılık anlayışıyla 2018 yılında da küçük üretici, esnaf, tarım ve KOBİ bankacılığında ulaştığımız müşteri sayısını artırarak ekonomik büyümeyi desteklemeyi ve tasarrufları tabana yaymayı sürdürdük. Yerleri yaklaşık yarım asırdır değişmeyen ve yüzde 70’i Anadolu’da bulunan şubelerimiz sayesinde KOBİ ve tarım kredilerinin toplam kredi portföyümüz içindeki payı sektör ortalamasının iki katı civarında, yüzde 55 düzeyinde gerçekleşti.”

Şekerbank’ın 31.12.2018 Tarihli Konsolide Olmayan Finansal Sonuçlarına İlişkin Seçilmiş Göstergeler:

Toplam Aktifler : 31,3 milyar TL

Toplam Krediler : 20,6 milyar TL

Toplam Mevduat : 23 milyar TL

Özkaynaklar : 2,4 milyar TL

Net Kâr : 86,4 milyon TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KOBİ’lere para verme, nakit yönetimini öğret

Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Ümmügülsüm Zor, tüm dünyada ve Türkiye’de KOBİ’lerin ekonominin temel yapı taşlarını oluşturduğunu belirtti. Bu nedenle hemen her ülkenin KOBİ’lerin hayatta kalma sürelerini uzatmayı öncelikli politika haline getirdiğini ifade eden Zor, “Bu ilgi akademik camiada da yankı buluyor. Son yıllarda KOBİ’leri […]

Subscribe US Now

Betboo