Satışlarda ibre yükselişi gösteriyor

admin

Türkiye’deki konut satışları hızlandıkça gayrimenkul sektörünün yükselişi sürüyor. Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, hükümetin sektördeki teşviklerinin olumlu sonuçları beraberinde getirdiğine dikkat çektiğini söyledi. Gül Gül, “Hükümetin tapu harçlarındaki indirimi, faiz oranlarında avantajlar ayrıca gurbetçi vatandaşlara yönelik attığı adımlar, konut satışlarına olumlu yansıdı. TÜİK rakamlarına  göre Mart ayında 128 bin 923 konut satıldı. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 10’luk bir yükseliş söz konusu” ifadesini kullandı.

‘Beylikdüzü ile Esenyurt parlıyor’

İstanbul’un konut satışında zirvede yer aldığını dile getiren Gül Gül, “Gayrimenkul sektörünün nabzı İstanbul’da atıyor. Mart ayında İstanbul’da 22 bin 443 konut satışı gerçekleşti. Bu rakamlar ışığında yüzde 17,4 ile en yüksek paya da İstanbul ulaştı. İstanbul’un Esenyurt, Beylikdüzü gibi bölgelerinin yükselişte olduğunu da söylememiz gerekir. Konut satışlarında İstanbul’u Ankara ile İzmir takip ediyor” dedi.

‘Yabancılara satış da artacak’

Yabancı yatırımcıların teşviklere rağmen konut satın alımlarında yerli yatırımcılara ayak uyduramadığını belirten Gül Gül, “Yabancılara satışta aynı seviyede kalındı. Bu tablonun oluşmasında farklı nedenlerin öne çıktığını biliyoruz. Referandum sonrası  Katar ve Suudi Arabistan  gibi ülkelerden Türkiye’ye yatırımlar artacaktır. önümüzdeki dönemde yabancılara satışların da yükseleceğini düşünüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ofis kiraları yüzde 10 geriledi

2017 nisan ayı verilerine göre İstanbul’da ofis kiraları 2016 nisan ayına kıyasla yüzde 10.3 geriledi.   Ofis konusunda şirketlere kılavuz olan www.ofisraporu.com nisan ayı raporunu sundu. Rapora göre İstanbul genelinde ofis kiraları 2017 başlangıcına göre yüzde 3,  bir yılda da yüzde 10.3 geriledi. İstanbul’da A sınıfı ofis piyasasında toplam kiralanabilir […]

Subscribe US Now

Betboo