Sapro kozmetik ihracatında 1 numaralı yerli şirket

admin

Ürünlerini 6 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihraç eden, özel markalı ıslak mendil üretiminde Avrupa’nın en büyüklerinden olan Sapro, kozmetik ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olarak konumlandı. Kurulduğu günden bu yana tüm dünyadaki müşterileri için özel markalı ürünler üreten Sapro, pandemi döneminde üretim kapasitesini artırarak kısa sürede milyonlarca adetlik üretim gerçekleştirdi. Virüsle mücadelede oynadığı etkin role paralel olarak ihracatını da artıran marka, 2020 yılı sonunda Türkiye ihracat listesinde ilk 200 şirketin içinde yer almayı hedefliyor.

Ürünlerini 6 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihraç eden, 2019 yılı ISO 500 sıralamasında Türkiye’nin en büyük 410’uncu firması olarak gösterilen Sapro, kozmetik ürünleri ihracatında da liderliği elden bırakmadı. Kozmetik ürünleri ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olan Sapro, 2020 yılı sonunda ise Türkiye ihracat listesinde ilk 200 şirket arasında yer almayı hedefliyor.

Cirosunun yüzde 65’i ihracattan

Grup şirketleri ile birlikte 2019 yılını 140 milyon Euro’luk ciroyla tamamlayan, cirosunun yüzde 65’ini ise ihracattan elde eden Sapro, aynı zamanda Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan ilk 300 firmasından biri konumunda. Islak mendil üretiminde ise yüzde 40’lık pazar payı ile Türkiye’de ıslak mendil sektörüne öncülük ediyor.

Pandemiye karşı etkin mücadele

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde tam bir seferberlik ruhuyla çalışmalarına devam eden Sapro, üretim kapasitesini artırarak milyonlarca adetlik üretim gerçekleştirmekle kalmadı, aynı zamanda virüs, mantar ve bakterilere karşı en etkin çözümü sağlayan yepyeni ürünlerini de pazara sundu. Bebek ve kişisel bakım, ev temizliği, araç bakım, hasta bakım, evcil hayvan bakımı, endüstriyel kullanım alanları için ıslak mendil ve özel dezenfekte edici mendillerin üretimini sürdüren Sapro, kısa sürede ürettiği milyonlarca ürünü Türkiye’nin her noktasına sevk etmeye devam ediyor.

Bu zorlu dönemde gerek iç, gerekse dış piyasanın artan ihtiyacını karşılamak üzere yoğun bir çalışma temposunda olan marka, buna paralel olarak ihracatını da artırmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda Sapro, kozmetik ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olarak dikkat çekiyor.

AB kozmetik standartlarında laboratuvarlar

Gerçekleştirdiği ıslak mendil üretimlerinde Avrupa Birliği kozmetik üretimi standartlarını uygulayan Sapro, son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış laboratuvarlarında 100’den fazla parametreyi, ISO 17025 standardına uygun şekilde analiz ediyor. Sapro’nun Ar-Ge ve üretimde gösterdiği titizlik de pandemi sürecinde en çok tercih edilen markalardan biri olmasını sağlıyor. Yaklaşık 1.000 farklı marka için üretim gerçekleştiren Sapro, yenilikçi ürünleri, Ar-Ge ve ihracattaki öncü kimliğiyle hızlı büyümesine devam ediyor.

Sapro hakkında

ISO 500 listesinde yer alan ve ürünlerini 60’tan fazla ülkeye ihraç etmekte olan Sapro A.Ş, 1997 yılında, ıslak mendil üretimi gerçekleştirmek üzere Türkiye’de kuruldu. Private label üretimi alanında Avrupa’nın en büyük şirketlerinden olan Sapro, 2000 yılına kadar yalnızca yurtdışı pazarlara yönelik olarak çalıştı. 2000 yılından itibaren Türkiye pazarına da ürünlerini sunmaya başlayan ve Türkiye’nin dev perakende şirketleri için üretim gerçekleştiren Sapro, kendi markası Hops’un yanı sıra private label ürünleriyle Türkiye pazarının yüzde 40’ını domine etmektedir.

Dünya üzerinde 6 kıtaya gerçekleştirdiği ihracatla, ıslak mendil ihracatında birinci sırada bulunan Sapro, bugün Silivri’deki son teknolojik altyapıyla donatılmış tesislerinde, 45 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyetini sürdürüyor. Sapro tesislerinde, bebek ve kişisel bakım, ev temizliği, araç bakım, hasta bakım, evcil hayvan bakımı, endüstriyel kullanım alanları için ıslak mendil üretiliyor.

Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan ilk 300 firmasından biri olan şirketin son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış laboratuvarlarında, 100’den fazla parametre, ISO 17025 standardına uygun şekilde analiz ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

adidas ve Spor İstanbul’dan bir ilk: Türkiye’nin İlk Sanal Yarı Maratonu

adidas’ın ana sponsoru olduğu Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 20 Eylül 2020 Pazar günü tam 2.500 Yarı Maraton/21K koşucusuyla Tarihi Yarımada’nın eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleştirilecek. Sınırlı sayıda koşucunun fiziki olarak katılım göstereceği yarı maratonda adidas, sunduğu dijital altyapı ile bu yıl herkesin bulunduğu yerden heyecana dahil olmasını sağlıyor. Vodafone İstanbul Yarı […]

Subscribe US Now

Betboo