SAP® Leonardo Nesnelerin İnterneti (IoT) “Akıllı İşletmeleri” Şekillendiriyor

admin

Nesnelerin İnterneti (IoT) verileri ile iş süreçlerini bir araya getirme konusunda benzersiz bir konumda bulunan SAP, tanıttığı SAP Leonardo IoT ile işletmelerin verimliliklerini ve gelirlerini artırırken, müşteri deneyimini de yeniden tanımlamalarına yardımcı olacak. Aynı zamanda işletmelerin Nesnelerin İnterneti’ni iş kolu (LoB) çözümlerine dahil edebilmelerini, IoT teknolojisiyle kurumsal uygulamalarını iyileştirmelerini, IoT çözümlerinin ürettiği verilere dayalı yeni iş modelleri geliştirmelerini sağlayacak.

SAP Başkan Yardımcısı ve Global IoT Direktörü Elvira Wallis bu yeni çözümler konusunda şunları söylüyor; “SAP, Nesnelerin İnterneti (IoT) üzerinden gelen verileri iş süreçlerine dahil ederek yararlı bilgiler sağlıyor ve iş sonuçlarını destekliyor. SAP Leonardo IoT’nin pazara sunulmasıyla SAP, özellikle endüstriyel IoT olmak üzere genel anlamda bu alandaki kararlılığını kuvvetlendiriyor. Yüksek değerli endüstri ve uygulama uzmanlığımızın derinliği ve kapsamı ile Nesnelerin İnternetini bir araya getirerek, müşterilerimizin daha fazla kurumsal değer ve daha güçlü bir rekabet avantajı elde etmesini sağlıyoruz.”

SAP Leonardo IoT, işletmelerin makinelerden, ürünlerden, tedarik zincirlerinden, tüketicilerden ve iş ortaklarından gelen operasyonel bilgilerini ve veri kaynaklı akıllı uygulamalarını kullanarak, iş süreçlerinde inovasyon ve gelişim kaydetmelerini sağlayacak. SAP Leonardo IoT, her işletmenin kendi iş ihtiyaçları doğrultusunda, üç farklı inovasyon rotası sunacak:

•IoT verileri ile iş süreçlerinden elde edilen verileri bir araya getirerek IoT ile entegre kurumsal uygulamalar oluşturmak ve benimsenme sürecini hızlandırarak işletmelere, SAP S/4HANA®, SAP C/4HANA çözüm ailesi, SAP SuccessFactors® çözümleri, SAP Ariba® çözümleri, SAP Digital Supply Chain portföyü de dahil olmak üzere kurumsal uygulamalar ile hızla inovasyon yapma kabiliyeti kazandırmak.

•Mevcut SAP IoT uygulamalarını geliştirerek daha fazla kurumsal değer elde etmek.

•SAP Leonardo IoT ile benzersiz ve farklılaştırılmış seçenekler üreterek yeni, akıllı IoT çözümleri oluşturmak.

SAP Leonardo IoT kullanan şirketlerden Kaiserwetter’in CEO’su Hanno Schoklitsch, “Kaiserwetter’in servis-olarak-veri platformu Aristoteles, SAP Leonardo IoT’den yararlanarak müşterilerimizin yenilenebilir enerjide ve diğer altyapı portföylerinde teknik ve finansal performansı maksimum seviyeye çıkarmalarını sağlıyor. Müşterilerimizin yatırım risklerini en aza indirmelerine ve şeffaflığıartırmalarına imkan vererek, sürdürülebilirlik için yatırımlarını destekliyor ve küresel iklim koruma süreçlerine oyunun kurallarını değiştiren katkılarda bulunuyoruz” dedi.

SAP Leonardo IoT ile Microsoft Azure IoT Hub birlikte çalışacak

Yeni iş birliği sayesinde işletmeler IoT telemetri (uzaktan ölçüm) verileri için bağlantı ve cihaz yönetimi katmanı olarak Microsoft Azure IoT Hub kullanabiliyor ve bu verileri SAP Leonardo IoT’ye kusursuz şekilde aktarabiliyor.

Ek olarak, SAP Leonardo IoT Edge, işletmelere Microsoft Azure IoT Edge’in çalışma zamanının üzerine, iş süreçleri için ek yerel destek seçeneği sunmayı hedefliyor. SAP Leonardo IoT Edge üzerindeki temel iş fonksiyon (Essential business function – EBF) modüllerinin Microsoft Azure IoT Edge üzerinde konteynerler şeklinde çalışması, böylece işletmelerin gecikme süresi, bant genişliği ve bağlanabilirliğe bağımlılığının azaltılması planlanıyor.

SAP, müşterilerinin beklentilerini aşmalarını ve rekabet avantajlarını korumalarını sağlamak üzere ekosistemiyle iş birliği içinde çalışma konusunda kararlılığını sürdürüyor. SAP gelecekte diğer iş ortaklarıyla da benzer iş birliği imkanları sunmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TURKCELL GELECEĞE DİJİTAL SERVİSLERİYLE DAMGA VURACAK

Türkiye’nin ilk GSM operatörü ve kurulduğu günden bu yana sektöründe ilklerin öncüsü olan Turkcell, 25. yılını çok özel bir etkinlikle kutladı. Etkinlik kapsamında Turkcell’in kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde emeği geçen üst düzey yöneticiler bir araya geldi. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıya, şirketin […]

Subscribe US Now