Sakızda yenilikçi ürün ve ambalaj konseptleri geliyor

admin

Vivident, Mentos, Big Babol, Chupa Chups, Brooklyn ve Center Fresh markalarıyla, sakız ve şekerleme sektörünün lider firmalarından olan Perfetti Van Melle Türkiye’nin 2016 yılında gerçekleştirdiği ihracat, yaklaşık 466 milyon lirayı bularak bir önceki yıla göre %10 artış gösterdi.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan 2 üretim tesisinden, ihracat yaptığı ülke sayısını 79’a çıkaran Perfetti Van Melle Türkiye’nin, en fazla ihracat yaptığı ülke Amerika Birleşik Devletleri olurken, Avrupa Birliği ülkeleri ise diğer önemli ihracat pazarları arasında yerini alıyor.

2007 yılından bu yana, İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamülleri” kategorisinde verdiği ihracat ödüllerinde her yıl birinciliködülünü kazanan Perfetti Van Melle Türkiye, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul İhracatçılar Birliği Genel Sekterliği’nin verdiği çeşitli ihracat ödüllerine sahiptir.

Sakızda yenilikçi ürün ve ambalaj konseptleri geliyor!

PVM Türkiye, Vivident markasıyla 2017’de sakız pazarındaki liderliğini korumayı ve şeker pazarında da büyümeyi hedefliyor. Sektör hedeflerine yönelik açıklama yapan Perfetti Van Melle Türkiye Pazarlama Müdürü Çiğdem Tüzüner Serim, ‘Sakız pazarındaki lider markamız Vivident ile 2017‘de de mevcut pozisyonumuzu korumayı hedefliyoruz. Özellikle ambalaj konusundaki yenilikleri yakından takip ediyoruz. Global stratejimiz doğrultusunda, bu yıl Türk tüketicisine inovatif ürünler ve yepyeni ambalaj konseptleri sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

2017 Şeker Yılı Olacak!

Şeker pazarının sakız pazarına göre özellikle son iki yıldır, yaklaşık 2 kat daha fazla büyüme gösterdiğini söyleyen Serim, ‘2017 yılında da şeker pazarında büyümenin bu hızla devam edeceğini ön görüyoruz. Global şeker markalarımız Mentos ve Chupa Chups’un tüketicinin beğenisine sunacağımız katma değeri yüksek yeni ürün çeşitleriyle, büyüyen bu pazardan en yüksek payı almayı hedefliyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

‘Hayat Sana Renklen Dyo’

DYO Boya’nın doğayı referans alarak hazırladığı yeni reklam filmi yayına girdi. Filmde, DYO Boya’nın “Renk Yağmuru” isimli kartelasında hayalindeki rengi bulan insanların mutluluğu görsel bir şölenle anlatılıyor. Kullanıcının renk seçimi konusunda yaşadığı süreci kolaylaştıran, kullanıcıya konfor sağlayan kartela “Türkiye’de bir ilk ” olma özelliği taşıyor. Uzun bir ön hazırlık döneminin […]

Subscribe US Now

Access denied.