Sağlığınız için sadece 120 saniye ayırın

kobipostasi

Omurga sağlığı için egzersizin faydaları hakkında defalarca yazılıp çizilse de genellikle pas geçilir. Bu hareketlerin, eklemlerdeki hereketliliği artırmaktan kas zedelenmelerini önlemeye, duruş pozisyonunuzun düzelmesinden göğüs ve omuzların dik durmasına kadar sayısız faydası var.

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, sizi rahatlatırken vücudunuzun hareket açısını da genişleten germe egzersizlerini fotoğraflar eşliğinde anlattı. İşte o çok güzel hareketler:

1 INCI EGZERSIZ kalca flex germeEGZERSİZ 1 : Sırtüstü yatağa yatın iki bacağınızı birden karnınıza çekerek iyice gerin. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

2 INCI EGZERSIZ hamstring germeEGZERSİZ 2 : Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve dizlerini bükmeden mümkün olduğu kadar öne doğru eğilmeye çalışın. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

3 UNCU EGZERSIZ paravert germeEGZERSİZ 3 : Dizlerinizin üstüne yere oturun, kalçanızı mümkün olduğu kadar topuklarınızdan kaldırmadan öne doğru uzanmaya çalışın. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

4 UNCU EGZERSIZ paravtEGZERSİZ 4 : Dizlerinizin üstüne yere oturun, kalçanızı mümkün olduğu kadar topuklarınızdan kaldırmadan sağ tarafa doğru bir yay çizin, bu pozisyonda 20 saniye bekleyin, daha sonra aynı hareketi sol tarafa tekrarlayın.

5 INCI EGZERSIZ gastro germeEGZERSİZ 5 : Bacağınız vücudunuzun ön tarafında olacak şekilde bir adım atın, daha sonra arkadaki bacağı düz tutarak (dizi kırmayın), öndeki bacağınıza doğru ağırlığınızı aktarın. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

6 INCI EGZERSIZ piriformis germeEGZERSİZ 6 : Sırtüstü yatın ve bacak bacak üstüne atın daha sonra bacağınızı iki eliniz ile kavrayıp karnınıza doğru çekin. Aynı hareketi diğer tarafta da tekrarlayın. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şölen'in pazarlama direktörlüğüne Zeki Bilsel getirildi

Çikolata, çikolatalı ürünler, bisküvi, kraker, kek, şeker ve lokum pazarında faaliyet gösteren Şölen, pazarlama direktörlüğü görevine sektörün deneyimli ismi Zeki Bilsel’i getirdi. Bilsel, Biscolata, Ozmo, Luppo, Milango, Wapps  gibi birçok başarılı markanın yer aldığı ürün kategorilerinin tümü ve Şölen kurumsal markasının pazarlama çalışmalarından sorumlu olacak. Sektördeki hızlı yükselişiyle dikkat çeken […]

Subscribe US Now

Betboo