Saç ekiminden korkmalı mı?

kobipostasi

unnamed-3Saç ekim süreci nasıldır, herhangi bir acı veya ağrı oluyor mu, herkes saç ektirebilir mi? Saç ekim uzmanından saç ektirmeyi düşünenlere önemli tavsiyeler…

Gelişen teknolojiyle acısız, ağrısız saç ekim imkanı sunan saç ekimi operasyonları, sanıldığından daha kolay gerçekleşebiliyor. Saçıyla ilgili sorunu olan insanlar yeniden çıkan harika saçlarıyla kendilerine yeni bir hayat çiziyor. Bysacekimi Saç Ekim Merkezi Genel Koordinatörü Bilgehan Yıldırım saç ekimiyle ilgili merak edilenlere açıklık getirdi.

Saç ekiminden korkmalı mı?

Saç ekiminden insanların korkmalarının en başta gelen nedeni, iğne fobisidir. Bir diğer neden; operasyon sonrası görüntülerinin, öncesine oranla kötü ya da yapay durmasından aşırı endişelenmeleridir. Saç tellerinin alındığı bölgede yara izi ve eksiklik oluşacağı kanısı da korkuyu artırmaktadır. Tüm bunlar “bilgi eksikliğinden” kaynaklanmaktadır.

Saç ekiminde gelinen yeterlilik ve teknikler sayesinde işlem sonrası sonuçlar saç ekim hastalarında memnuniyetle karşılanmaktadır. Yeni teknik FUE yöntemi sayesinde hem yüksek oranda greft alınabilmektedir, hem de alım yapılan alanda çok az travma oluşmaktadır. Bu travmalar yani ufak yaralar, bir kaç günle sınırlayabileceğimiz çok kısa sürede iyileşmektedir.

Saç ekimine alternatif uygulamalar var mı?

Saç ekimi dışında alternatif olarak protez saç uygulamaları vardır. Bu işlem saç derisine peruk yapıştırılması işlemidir. Saç ekimine göre daha maliyetli olabilir. Bunun yanında deriye yapıştırıldığı için saç derisinde tahrişe, yara ve alerjik durumlara neden olabilir.

Saç ekimi ve sonrası?

Saç ekimi sonrası, işlem yapılan alanda dökülmelere rastlanmaz. Ama kendi saçının olduğu ve ekilme yapılmayan diğer alanlarda dökülmeler görülecektir. Saç ekimi sonrası ekilen saçlar ilk bir ay içinde dökülür, 2. aydan sonra tekrar çıkmaya başlar. Ekilen saçlar maksimum gücüne ortalama 7-8 ayda ulaşır. Ekim yapılan yerde daha önceden bulunan saç tellerinin dökülme ihtimali olabilir, tam tersi güçlendikleri de görülmektedir, ancak ekilen saçlar dökülmemekle birlikte kendi saçlarımızdan daha güçlü ve canlı olmaktadırlar.

Herkes saç ekimi yaptırabilir mi?

Kafa derisinde herhangi bir cilt hastalığı bulunmayan, saç alınacak bölgede, özellikle ense kısmında, uygun kök, yani saçı bulunanlar ve lokal anestezi ye alerjisi olmayan, ergenlik dönemi sonrası “saç dökülme sorunu” olan kadın erkek herkes, saç ekimi yaptırabilir.

Hemen duş almak mümkün mü?

Saç ekiminden itibaren 3. gün ekim yapılan alana ilk yıkama dediğimiz yıkama işlemi yapılır. Bu işlem için özel nemlendirici bir vücut losyonu kullanıyoruz. Losyon ekim alanına sürülür ve yarım saat bekletilir. Yarım saat sonra ılık ve tayziksiz suyla losyon kibarca durulanır. Avucumuza sıktığımız şampuanı kibarca ekim alanına sürer ve suyla durularız. Bu işlemler ilk 4 gün boyunca çok kibarca yapılır. Saç ekim işlemi sonrası ilk üç gün ekim yapılan alana su değdirmemek şartıyla boyundan aşağı kısa süreli duşlar alınabilir. Saçlı deriyi yıkamak için ise az önce dediğim gibi 3 gün beklemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

En büyük açık hosteslikte

Türkiye’nin en hızlı büyüyen havacılık, iş arayan gençlerin gözdesi oldu. Havacılık sektöründe. İstihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın hosteslikte olduğu belirtiliyor. Türkiye sivil havacılık sektörü son yıllarda hızla büyüyor. 2013 yılı sonu itibariyle havacılık sektöründe yolcu sayısı yüz elli milyona, aktif havaalanı sayısı elli ikiye ulaştı.  Havayolu firmalarının sayısının ve niteliğinin […]

Subscribe US Now

Betboo