Sabancı Üniversitesi Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi Online Programlarla Eğitime Desteğe Devam Ediyor!

admin

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Sabancı Üniversitesi’nin hayata geçirdiği Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi pandemi döneminde online programlar ile eğitime desteğe devam ediyor. Program kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara bilgisayarları Sabancı Üniversitesi tarafından temin edilecek.

Dünyanın problemlerinden haberdar, sorunlara çözüm bulma isteği ve yetisi olan, sürdürülebilir kalkınmayı gerçekleştirebilecek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Sabancı Üniversitesi Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi, pandemi dönemine özel bölgedeki ilköğretim öğrencilerine yönelik uzaktan (online) eğitim düzenleyecek.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilk modülü 7 Eylül – 2 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek online eğitim programında öğrenciler; elektronik prototipleme, programlama dili Python, hobi elektroniği, drone teknolojileri, 3 boyutlu yazıcılar, 3 boyutlu modelleme konularında dersler alacaklar. Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi’nde bulunan fabrikasyon laboratuvarı Collaboration Space’in çalışanları tarafından verilecek derslerde öğrenciler geleceğin teknolojileriyle ilgili en temel bilgileri öğrenecekler.

Program kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara bilgisayarları Sabancı Üniversitesi tarafından temin edilecek.

Gençlerin ve kadınların eğitiminde sürdürülebilirlik hedefi

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 2019 yılında kurulan Sabancı Üniversitesi Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi, topluma fayda sağlamak üzere çocukların eğitim ve eşitlik hakkını gözeterek bilim ve teknoloji ağırlıklı eğitimler düzenliyor.

Gençlerin ve kadınların eğitiminde sürdürülebilirliği sağlayabilme amacıyla farklı projelere de ev sahipliği yapan Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’nde eğitim çalışmaları Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor. Eğitimlerden öncelikli olarak 8-15 yaş grubundaki çocuklar ve kadınların faydalanması amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KEYVAN HAVACILIK’TAN KORONASAVAR ANTİVİRAL VE ANTİBAKTERİYEL ÜNİFORMA

2020 başında Türkiye’de kurulan Keyvan Havacılık, dünyada ilk kez antiviral ve antibakteriyel uçuş ekibi üniforması üretti. COVID-19’a karşı antiviral ve antibakteriyel kumaştan üretilen üniforma, tasarım olarak tek parça tulum şeklinde olduğu için virüslerin cilde temasına da fırsat vermiyor. Böylece havayollarında binlerce misafiri ağırlayan kabin ekibine, dolayısıyla yolculara virüs bulaşını engelliyor. […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx