Renault, 2017 yılı ilk 4 ay sonunda toplam pazar liderliğini koruyor

admin

Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 daralan toplam pazarda Renault Grubu (Renault+Dacia), 43 bin 712 satış adedi ile pazar payını yüzde 0,9 oranında arttırarak yüzde 18,8 paya ulaştı.

Renault yılın ilk 4 ayı sonunda 31 bin 126 satış adedi ve toplam pazardan elde ettiği yüzde 13,4 pay ile toplam pazar liderliğini koruyor.

Renault markası, gerçekleştirdiği 27 bin 324 adet satış ve binek otomobil pazarından aldığı yüzde 15,7 pay ile binek otomobil pazarında liderliğini sürdürdü.

Hem otomotiv gazetecilerinin hem tüketicilerin tercihi

OGD (Otomotiv Gazetecileri Derneği) tarafından “2017 Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Megane Sedan 9 bin 633 satış adedi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olmayı sürdürüyor.

Megane Sedan, Symbol, Clio HB ve Clio Sport Tourer Ocak – Nisan 2017 döneminde kendi segmenlerinde (C1, B1, B2, B3) lider konumda yer alıyor.

Dacia, marka sıralamasında 6. sırada

Dacia markası daralan toplam pazardan elde ettiği 5,4 pay ve kaydettiği 12 bin 586 satış adedi ile 6. Marka konumunda yer alıyor.

Dacia ilk 4 ayda Türkiye’nin lider 4×4 markası durumunda.

Dacia markasının beğenilen modeli Duster, C SUV segment lideri iken Lodgy, C4 segment lideri olarak yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

'Tüm dünyada enerji ihtiyacı talebi azalıyor'

Forum İstanbul 2017’in ikinci gün öğleden sonra ‘Stratejik sektör enerjide Türkiye’nin yol haritası’ başlıklı oturumunda ‘Küresel enerji ne durumda?’, ‘Enerji yatırım stratejilerinde liderler için yol haritası’, ‘Petrol ve enerji fiyatlarındaki gelişmelerin enerji politikası üzerindeki etkileri’, ‘Yenilebilir enerji kaynakları ve teknolojileri’, ‘Enerji bağımlılığının azaltılması için enerji verimliliğinin artırılması: Yeni teknolojik çözümler’, […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx